Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Polecane posty

Witam.

Opiszę problem od samego początku.

Jakiś tydzień temu dostałem nową kartę graficzną. Wcześniej miałem NVidia GeForce 6600, potem AMD Radeon HD 2400 PRO, a tym razem NVidia GeForce 8600 GT. Od razu podłączyłem ją pod wejście PCI-E, wszedłem w BIOS by ustawić datę i godzinę, bo komputer na długo był odcięty od zasilania. Gdy to zrobiłem wszedłem jeszcze w ustawienia wejść PCI, by zmienić główne wejście z PCI na PCI-E, gdyż w tym znajdowała się karta; zapisałem zmiany i wyszedłem z BIOSu, a tu czarny ekran - kompletnie nic, nawet BIOS się nie uruchamia, pomyślałem, że coś poryłem, więc wyciągnąłem bateryjkę na jakieś 40 minut (nic to nie dało), przełączyłem zworkę (to też nic nie dało). Pomyślałem, że jest uszkodzona karta graficzna, ale okazało się, że na innym komputerze działa. Płyta główna - odłączyłem wszystko zostawiłem tylko zasilacz i procesor, komputer działa, kondensatory też w porządku. Potem pożyczyłem kartę graficzną od kolegi. Podłączyłem i w ogóle - działa. Wchodzę do BIOSu i faktycznie był zresetowany, wszystko jak przedtem. Pomyślałem, że może to wina tego, iż nie odinstalowałem sterowników od starej karty, ale gdy przeszedłem przez BIOS, wybrałem normalny tryb uruchomienia komputera, nastąpił reset. Kolejnym razem wybrałem "uruchom (...) w trybie awaryjnym" - również reset. Przytrzymałem zatem f8 i wyłączyłem opcję automatycznego restartu systemu po uszkodzeniu, powinien był wtedy wyskoczyć niebieski ekran jednak komputer znów się zresetował. Postanowiłem zrobić format, ale to też nic nie dało, bo po sprawdzeniu plików wyskakuje błąd jakiegoś pliku, który znajduje się na dysku D.

Mój sprzęt to:

-płyta główna Asus A8N - SLI;

-karta graficzna NVidia GeForce 8600 GT;

-zasilacz Chieftec A135 Series 400W;

-procesor AMD Sempron 1813 MHz.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...