Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Samis1

Przeładowanie akumulatorków AAA Ni-Mh 900mah firmy tronic.

Polecane posty

Postanowiłem naładować te akumulatorki. Z tabelki na odwrocie wynika, że powinienem ładować je około 5h. Zapomniałem jednak wyłączyć ładowania na czas i ładowały sie 11h. Po włozeniu do laserka, laser świeci przez sekunde potem musze przeczekać i świeci następną sekunde. Da się to jakoś naprawić?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli ktoś z twoich znajomych posiada ładowarkę procesorowa z funkcja testu np bc-700/900 najlepiej MH-C9000 to będziesz mógł sprawdzić czy przypadkiem nie rozwaliłeś ogniwa wtedy będziesz mógł sprawdzić faktyczna pojemność i zobaczyć czy da się uratować ogniwo funkcja refresh.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teoretycznie jeden raz nie powinien ich załatwić, ale różnie to bywa. Bankowo stracą na pojemności. Właśnie z powodu słabości ogniw niklowo-wodorkowych kupiłem ładowarkę procesorową (Turnigy Accucell 6). Jak masz dostęp do procesorówki, to wykonaj 3x cykl rozładowanie-ładowanie (prądy: rozładowanie 0,5C, ładowanie 1C). Jak to nie pomoże - kosz. Kosz oczywiście w przenośni, bo najlepiej zanieść do sklepu gdzie jest odpowiedni pojemnik.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...