Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

fifisz

Civilization IV

Polecane posty

Witam! Nazwijcie mnie ślepcem lub nie ale tematu o civ 4 nieznalazłem więc podaje mój problem tutaj:

Otóż skusiło mnie i zakupiłem sobie civ IV complete i po instalacji wziołem się za zainstalowanie patcha polonizującego. Niestety po wybraniu katalogu i zaczęcia procesu instalka sie zacina i staje na takim procesie C:WINDOWS\FONTS\Trebciv4.ttf

Jeżeli coś by to pomogło o to konfiguracja mojego peceta :

intel core 2 duo, GEFORCE 8800gts,2gb ramu 8800 mhz.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jesteś pewien, że instalujesz w odpowiednim folderze? I u mnie, i u brata przy instalacji patcha instalator wybierał folder w C://program files itd., czyli w innym folderze niż folder gry (D://Gry itd.). Zazwyczaj patche samodzielnie wyszukują przy instalacji folder z grą i tam się instalują, a ten tego nie robi. No, chyba, że nie zmieniałeś adresu docelowego przy instalacji podstawki, wtedy powinno być dobrze.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam,

ostatnio rozgryzam cywilizacje 4 i 2 rzeczy sie nie dopatrzylem póki co. mianowicie w poprzednich częściach budowaliśmy swój zamek (taka mała rzecz ale cieszyła:)

kolejna rzecz to jak wejsc w opcje w której można podziwiać swoje miasto tzn taka jakby jego makiete. w poprzednich częściach to było a tu nie mogę się tego doszukać, a chciałbym zobaczyć jak prezentuje się np miasto z 5 cudami świata.

To tyle, będę wdzięczny za podpowiedzi

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I nie wypatrzysz tych rzeczy. Po prostu ich nie ma. Swego zamku / pałacu nie budujemy. A miasta wyglądają tak jak na mapie głównej. Można sobie przybliżyć jedynie widok i użyć bodajże shift+strzałki prawo/lewo żeby poobracać.

Dodatkowo w opcjach graficznych można ustawić żeby były wyświetlane wszystkie budynki w miastach (czy jakoś tak) - mogę ci to sprawdzić jak wrócę do domu, ale myślę, że sam znajdziesz.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zamki można zbudować zarówno poza miastem jak i w nim samym (chociaż w tym 2 mogę się mylić). W zamku "wolnostojącym" twoja jednostki otrzymuja premie do obrony.

Zamki można zbudować zarówno poza miastem jak i w nim samym (chociaż w tym 2 mogę się mylić). W zamku "wolnostojącym" twoja jednostki otrzymuja premie do obrony.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zamków nie można budować poza miastem jako usprawnienie pola. Pomyliło ci się z fortem. Forty rzeczywiściem można budować po wynalezieniu matematyki.Ale odnośnie oglądania makiet - jedyny taki element to oglądanie budowanego statku kosmicznego, inne budowle musisz wypatrzeć na mapie gry, albo w menu miasta niestety.

A tak pozatym może umówilibysmy się kiedyś na gre w civa w mult?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Że ja się tak wtrącę ze swoim problemem... ;)

Zainteresowany dyskusjami kolegów na temat następnej sesji w Civ IV i zachęcony, bym zagrał z nimi, pożyczyłem Civa IV od kolegi. Wszystko ładnie, dobrze, zainstalowałem, włączam. Wszystko ładnie się ładuje, a tu nagle przy "Init Engine" pojawia się takie coś:

problem.bmp

Problem w tym, że WSZYSTKO miałem zainstalowane najnowsze... DX 9.0c mam z listopada 08, sterowników nowszych znaleźć nie może... Na początku myślałem, że problem tkwi w niedawno instalowanych bibliotekach Pythona, bo już jedna gra z nich korzystająca (Frets on Fire) przestała działać. Więc usunąłem te biblioteki. Nic. Więc zrobiłem formata.

I jak, cholera, ten problem nadal może występować!?

PS Moja konfiguracja...

Jakiś procek AMD (wyświetla mi Unkonwn CPU type) 1,9 Ghz, 512 MB RAM DDR1, grafika ATI Radeon 9550 series 256 MB/128bit

PPS A, tak... Niedawno zainstalowałem dodatek Beyond the Swords i... Problem zniknął. Tak po prostu. To jest dziwne...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam problem .. a mianowicie nie wiem co zrobić z "zatłoczeniem" miasta .. a mianowicie z każdym kolejnym poziomem miasta dodaje mi jedną wkurzoną buźkę z podpisem "jest za tłoczno" ... co mam zrobić aby zwiększyć ilość miejsca w miastach ????

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.


  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...