Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

dziki224

GTX660m masa problemów

Polecane posty

Zacznijmy tak kupiłem lenovo y580 (i7 16gb ram gtx660m i jeszcze jedna karta graficzna)po czym okazało się że jest uszkodzony. Zwróciłem kupiłem drugi

(różnica to w starym było hd w tym fullhd w starym win8 w tym win7)

W obydwóch miałem problem z gtx660m w starym laptop nie obsługiwał tej karty gdy był na baterii.

W nowym jest podobnie(lecz czasami obsługuję). Myślałem że wszystko ok po czym uruchomiłem just cause 2po czym uruchomiłem test wydajności, wszystko idzie dobrze po czym na końcu w podsumowaniu pisze "karta graficzna-intelhdgraphics3000"(może się trochę inaczej nazywać).

Czasami fps spadają poniżej 24 więc się trochę zdenerwowałem bo komputer był ustawiony na maksymalną wydajność a w panelu nvidia ustawiłem aby zawsze używał tylko gtxa. Stwierdziłem że wyłączę kartę intela. Zrobiłem tak po czym zgas monitor. Zresetowałem komputer, uruchomił się w jakiejś rozdzielczości wyglądającej na 100 na 100 próbuję wejść w panel nvidia nie da się pisze iż nie obsługiwane są sterowniki wideo.

Proszę pomóżcie, co zrobić aby komputer korzystał z gtx660m kiedy ja chcę tzn. na baterii w grach i ogólnie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niewiele laptopów zapewnia pełną obsługę dodatkowych kart graficznych na zasilaniu bateryjnym, a nawet jeśli to zazwyczaj ze sporym obniżeniem taktowania. Dlaczego? Z bardzo prostego powodu, bateria zazwyczaj nie potrafi zapewnić odpowiedniej mocy aby napędzić kartę, szczególnie w bardziej wymagających grach. Baterie czy też akumulatory bez znaczenia jak je tu nazwiemy, zostały stworzone żeby podtrzymywać zasilanie, i słowo podtrzymywać jest tu słowem kluczowym, więc nie wymagaj żeby bateria zastępowała ci zasilacz, gdy ten jest akurat odłączony.

A to że po wyłączeniu intela działy się takie rzeczy mnie specjalnie nie dziwi, interfejs windowsa jest realizowany na karcie zintegrowanej, dodatkowe karty są przystosowane do obsługi aplikacji wymagających dużej mocy obliczeniowej, i podejrzewam że po prostu w ich sterownikach nie została zaimplementowana możliwość przejęcia zadań tych pierwszych.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...