Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Sedinus

Windows się "zdelegalizował"

Polecane posty

Problem mam od jakiegoś tygodnia, ale zaczęło mnie to już denerwować. Po odpaleniu i zalogowaniu dostałem komunikat, że używana przeze mnie kopia Windowsa jest nie jest oryginalna (o czym łaskawie przypomina mi brak tapety i uroczy napis w prawym dolnym rogu) oraz że powinienem natychmiast dokonać aktywacji. Trochę mnie to zdziwiło, bo netbooka używam od prawie trzech miesięcy i do tej pory nie było z Windowsem żadnych problemów.

Nie mogę użyć klucza podanego w właściwościach systemu - jedyne opcje to "Kup nowy klucz w trybie online", "podaj inny klucz produktu" i "Skontaktuj się z Acerem, by uzyskać rozwiązanie". Pierwsze i trzecie odpada - nie mam na razie zbędnych pieniędzy, a netbook jest z drugiej ręki. Druga opcja jest jak na razie jedyną możliwą - mam bowiem klucz Windowsa ze starego netbooka, który nie działa od ponad roku.

Problem w tym, że obecnie mam wersję Ultimate, a klucz jest od Startera, który jak wyczytałem ma sporo ograniczeń. Nie boli mnie brak rozszerzeń, Aero, ograniczenie do 32bit czy niemożność zmiany tapety (od tego drugiego jest nawet specjalna aplikacja), ale pozostałe rzeczy, co do których nie jestem pewien:

  • - maksymalnie trzy programy uruchomione naraz;
    - ograniczenie dotyczące RAM - 1 GB ponoć maksymalną ilością, a większa powoduje... no właśnie nie wiem co.
    - brak wsparcia dla wielu monitorów. Nie chodzi o to, że używam dwóch naraz - do gniazda d-sub w netbooku jest podpięty normalny, duży monitor i nie chcę, by po zmianie na Startera stał się bezużyteczny.

Chciałbym również wiedzieć, czy zmiana na Startera nie spowoduje utraty danych.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...