Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

MacKraw

Gorący chipset na płycie

Polecane posty

Witam

Ostatnio zauważyłem że po ok 30 minutach grania w np moh warfighter radiator od mostka północnego aż parzy ja się go dotknie. Natomiast h/w monitor w bisie podaje że w sekcji system jest tylko 40 st C. I teraz pytanie: czy grozi to sfajczeniem się płyty? czy warto wymieniać oryginalny radiator na jakieś chłodzenie inne np większy radiator/ radiator z wiatraczkiem?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

HWMonitor - program. Chodziło mi o program, który się tak nazywa, nie to w BIOSie.

http://www.cpuid.com/softwares/hwmonitor.html

On na bieżąco zapisuje najniższą i najwyższą temperaturę, więc po prostu uruchom ten program podczas gry, pograj z pół godziny i jak wyjdziesz z gry to daj screena.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

TMPIN0 - CPU

TMPIN2 - mostek (chyba)

Temperatura TMPIN0 jest w sumie prawidziwa jak na CPU, ale z tym mostkiem to nie byłbym pewny, bo skoro jest gorący do nie jest to radiator chipsetu, a raczej sekcji zasilania, która nie ma miernika. smile_prosty.gif Pomierz to termometrem jakoś dokładniej, jak przekracza z 70 stopni to bym zaczął zmieniać chłodzenie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możesz wymienić pastę na chipsecie, radiatory zostawić te co masz i zrobić nawiew na płytę.

Lub kupić nowe radiatory - Zalman ZM-NBF47 - takie coś znam, ale musisz sprawdzić czy by Ci pasowały na płytę.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...