Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Kondzioss

Rozwiązany: Darmowy program do nagrywania ekranu (głównie let's play).

Polecane posty

Witam!

Chciałbym poprosić o radę w sprawie wyboru darmowego programu do nagrywania ekranu. Zależy mi na jak najlepszej jakości nagrywania obrazu i dźwięku z gry. Musi być w nim również opcja wyboru miejsca zapisu filmu. Program nie musi nagrywać dźwęku z mikrofonu. Moje filmiki nie będą dłuższe niż kilka minut więc nie pogardzę wersją trial jakiegoś programu, tylko żeby nie było znaku wodnego. Odpadają też programy, które mogą nagrywać tylko z określonej liczby gier, ponieważ zamierzam nagrywać głównie mało znane gry niezależne. Wiem, że było kilk aopdobnych tematów, ale w żadnym nie było wymagań takich jak w moim. ;)

Pozadrawiam!

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@TheInvisible

Afterburner nagrywa tylko w grach korzystających z DirectX (i to nie wszystkich - czasami ma jakieś problemy) - więc odpada.

OT- To program do podkręcania karty graficznej

@autor

Z darmowymi programami jest w tej kwestii problem...

W sumie, jeśli masz dosyć mocny procesor i zamierzasz nagrywać filmy z gier indie (więc niezbyt wymagających dla komputera), to nic nie stoi na przeszkodzie, żebyś użył w tym celu Open Broadcaster Software (OBS) - program do nadawania na żywo (streamowania), aczkolwiek można go użyć także do nagrywania na dysk twardy komputera - wystarczy wybrać odpowiednią opcję:

obs_screenumupq.pngMa opcje przechwytywania z gry (wersja eksperymentalna), aplikacji (czy też po prostu pulpitu i wszystkiego co się na nim znajduje), wideo itd... w sumie wideo, zdjęcia i tekst są bardziej przydatne na streamach - nagrywając i tak dodasz to później.

OBS jest całkowicie darmowy, otwartoźródłowy - nie ma żadnych znaków wodnych itd. Nie trzeba go instalować, do wyboru 32 i 64 bit.

Napisz może, jaki masz procesor, to powiem czy to ma w ogóle sens.

A mikrofon oczywiście osobno, audacity do tego najlepiej użyć.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo dziękuję wszystkim za pomoc. Najbardziej spodobał mi się program OBS i jego będę używał. Mam czterordzeniowego Phneoma, więc nie będzie problemu z nagrywaniem bardziej wymagających produkcji. ;) Do nagrania dźwięku oczywiście użyję Audacity. Temat do zamknięcia.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.


  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...