Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Abuser

MSI R7870 Twin Frozr 2GD5/OC dziwne zachowanie wentylatorów

Polecane posty

Witam.

Posiadam kartę graficzną MSI R7870 Twin Frozr 2GD5/OC - http://www.morele.ne...2gd5-oc-460594/

Jestem z niej bardzo zadowolony poza jednym aspektem, a mianowicie poza głośnością jej chłodzenia przy 100% obciążenia.

Chciałem temu zaradzić ustawiając ręcznie moc dmuchania wentylatorów na 40%.

Zauważyłem coś dziwnego. Otóż wentylatory rozkręcone na 40% przy pulpicie są niesłyszalne (screen 1). Zwróćcie uwagę na RPM wentylatorów na wykresie w MSI Afterburner ~1800 RPM.

Teraz wentylatory rozkręcone na 40% przy obciążeniu 99%. RPM gwałtownie skacze, aż do ~3100 mimo tego że logicznie rozumując nie powinno być większe niż przy 0% obciążenia, skoro ustawiam ręczne sterowanie wentylatorem. (screen 2)

Przy ustawianiu ręcznym na 0% obciążenia wentylatory uzyskują ~3100 RPM przy ustawieniu na 56% mocy dmuchania.

O co tu może chodzić? Czemu wentylator przyspiesza mimo tego, że jest ustawiony na 40% ??

Jaka będzie bezpieczna temperatura dla tej karty? Nie zależy mi, aż tak na ciszy, żeby ją spalić. Macie jakiś pomysł jak ją "przyciszyć"?

screen1yc.th.jpg

screen2ct.th.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może wyłącz "auto" ;) ?

Bo z tego co widże, jest włączona ta opcja. Swoją drogą, te screeny są nieczytelne - może wrzuć je w rozdzielczości w jakiej masz monitor, albo "wytnij" okienko z programem z całego screena (jeśli masz kiepski internet i nie chce Ci się wysyłać dużych zdjęć).

Co do ich głosności - niestety te wentylatory sa nie najlepsze - zresztą żadne wentylatory ciche na >3000rpm nie będą - niektórzy twierdzą, że nawet najlepsze wentylatory z rpm ponad 1000 są głośne... Ale skoro Tobie nie przeszkadzają specjalnie na 40%, to jedynym problemem jest to, żeby taką predkość utrzymywały.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...