Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

lukaszgucio1

przegrzewający się procesor.

Polecane posty

Witam,

Posiadam procesor AMD AThlon x2 6000+, który się przegrzewa. Wymieniłem pastę, nie pomogło. Problemy zaczęły się po tym jak po jednej z burz spaliła mi się karta sieciowa więc kupiłem używaną płytę główną żeby sprawdzić czy to nie ona powodowała przegrzewanie się, jednak sytuacja się nie polepszyła. Płyta, na której procesor przegrzewał się początkowo to gigabyte ga-ma790x-ds4, druga którą dokupiłem to asus m2n-e. Podejrzewam jeszcze zasilacz jednak ten według wskazań biosa i producenta podaje prawidłowe napięcia(nie mam możliwości inaczej tego zmierzyć). Zasilacz to Tagan 600W super rock series. Dodam, że nie używam boxowego chłodzenia tylko Scythe Mugen2, past arctic silver 5. Procesor z rdzeniem Brisbane, jakieś pomysły? Ja już tracę siły i nerwy do niego i tej sytuacji. Samo przegrzewanie się wygląda następująco... bez obciążenia temperatura to ok 33-40 stopni. Włączenie jakiejkolwiek gry skutkuje nagłym skokiem temperatury, max 5 min przy dobrych wiatrach i komp sie wyłącza, radiator chłodny. Myślałem też, że może coś z chłodzeniem więc wsadziłem boxowe chłodzenie jednak odpłacił się tym samym co wcześniej. Wystarczy np otworzyć okno żeby zimne powietrze chlało po podłodze i od razu można grać ile sie chce. Temperatura w pokoju to około 20 stopni, częściej mniej niż 20 więc nie powinna stanowić problemu. Proszę pomóżcie!

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

odkąd mam ten problem sciągałem i zakładałem je chyba z 6 razy...., wcześniej też je zakładałem sam i było dobrze. Wiatrak się kręci, dodałem w końcu na form temat żeby się dowiedzieć czegoś więcej niż wymiana pasty czy źle przylegający radiator. Na boxowym którego źle się nie da założyć sytuacja jest taka sama.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proca nigdy nie kręciłem, odkurzony jest zawsze, fan się rozkręca sam do max obrotów, a nawet jak ustawilem w biosie ze ma go kręcić cały czas na max to też nic nie pomogło więc to też nie to. Mówie, że odrzucam możliwości takie jak: stara/źle rozsmarowana pasta, źle zamontowane chłodzenie, czy nawet uszkodzoną płytę główną bo i ją wymieniałem. U mnie nie polepszyło to sytuacji, aczkolwiek u kolegi procesor działał jak należy, więc moje podejrzenia padły na zasilacz i pytam czy może to przez niego bo stacji dyskietek nie podejrzewam. Wszelkie wskazania pokazują jednak, że działa on niby prawidłowo.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...