Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Altair25

Powrót problemu z matrycą w laptopie

Polecane posty

Pod koniec lipca postanowiłem umyć ekran. Wyłączyłem całkowicie laptopa i zacząłem go przemywać ściereczką nasączoną wodą. Jak się później okazało na 1/4 ekranu pojawił się przezroczysty pas, przez który było widać obraz. Dodatkowo, gdy w tym miejscu pojawiało się jakieś czarne tło, to zaczynały tam się świecić jakieś paski. Na szczęście problem ten ustąpił po ok. tygodniu i przezroczysty pas nie był bardzo widoczny i wcale mi nie przeszkadzał. Niestety w ostatnią sobotę problem znów wrócił. Nie wiem czy wymieniać matrycę, bo możliwe, że zniknie to jak poprzednio. Bardzo prosiłbym o rady.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziwi mnie tylko, to że po uszkodzeniu było tak jak jest teraz i zniknęło to po około tygodniu. Później nie było prawie nic widać, a problem powrócił dopiero w sobotę, czyli po 4 mięsiącach od mycia. Od tamtego czasu nie myłem komputera. Myślałem, że zostanie tak jak było, a to nagle ni stąd ni zowąd migające paski wróciły. Naprawdę dziwne.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Później nie było prawie nic widać
Ale coś jednak było?

Według mnie po prostu większa część wody opuściła obudowę, ale została jakaś wilgoć, która przyczyniła się do dalszych uszkodzeń.

Pod pewnym kątem był widoczny przeźroczysty pas(szczególnie na czarnym tle), ale nie przeszkadzał mi w pracy. Sądziłem także, że woda po prostu wyparowała, a jak to jest w przypadkach zalania matryc coś zostało. Jeszcze w pewnym miesiącu te migające paski pojawiły się na ok. tydzień, ale później znowu znikły. Jeżeli do końca świąt to nie zniknie, to oddam go do naprawy. I tu moje pytanie. Będzie konieczna wymiana matyrycy?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...