Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Pietia

Problem z dzwiękiem

Polecane posty

Witam

Mam problem z dźwiękiem w nowo nabytym komputerze.

Poniżej podaję opis problemu i dane techniczne.

Płyta główna: Asus P5KR Intel P35

Karta muzyczna: Creative Sound Blaster X-Fi Pro Gamer

Głośniki: Creative Inspire GD580

Problem polega na braku dźwięku wydobywającego się z głośników.

System dopiero co zainstalowany.

Po wszystkich możliwych updaetach windy, dźwięku, moderboardu oraz BIOSu.

Dźwięk w słuchawkach jest słyszalny.

Wspomniane głośniki mają fabrycznie oddzielny dekoder do DTS i DD, przez który łączę się z kartą dźwiękową komputera.

Poprzednio miałem starego Sound Blastera Live!800 i wszystko działało na wejściu coaxial

Przetestowałem wszelki możliwe połączenia głośników z kartą, w każdym porcie na różnych ustawieniach dekodera:

- coaxial

- digital

- analog

- optical

Wszystkie opcje dźwiękowe zarówno na płycie głównej, windzie oraz samym X-Fi są ustalone na głośniki 5.1.

Czy ktoś może pomóc jak spowodować, abym mógł znowu cieszyć się dźwiękiem płynącym z głośników a nie tylko słuchawek?

Z góry dziękuję.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja takie cos mam prawie zawsze gdy zawoze kompa do serwisu mojego brata. To juz rutyna. Ja robie tak, ze daje w glosnikach dzwiek na max bassy, i polowe glosnosci, a potem przelaczam miedzy gniazdkami. A propo- moze prooblem tkwi w tym, ze wlaczasz glosniki do zlego gniazdka na karcie? Jestes pewien ze wszystko podloczane jest we wlasciwym miejscu?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja takie cos mam prawie zawsze gdy zawoze kompa do serwisu mojego brata. To juz rutyna. Ja robie tak, ze daje w glosnikach dzwiek na max bassy, i polowe glosnosci, a potem przelaczam miedzy gniazdkami. A propo- moze prooblem tkwi w tym, ze wlaczasz glosniki do zlego gniazdka na karcie? Jestes pewien ze wszystko podloczane jest we wlasciwym miejscu?

Tak gdyż przetestowałem na każdym możliwym gnieździe.

Nic nie działa nawet gdy zwiększam basy i całą resztę na maxa.

Dla próby wrzuciłem starą kartę muzyczną czyli SB Live!800 i głośniki huczą aż miło.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

system WinXP pro edition

problem powoli się rozwiązuje.

gdy podłączyłem głośniki do wyjścia analogowego, dźwięk powrócił ale nie mogę np. kontrolować jego głośności z dekodera, który stoi obok.

Dźwięk mogę kontrolować jedynie z konsoli softwaerowej albo menadżera dźwięku. Dekoder staje się nagle zbędnym urządzeniem.

Przeczytałem w pomocy na stronie creative, iż w przypadku połączeń z kartą typu digital, czyli uwzględniające mój dekoder, muszę wyłączyć sterowanie z karty.

1. Nie mam w konsoli audio ani nigdzie indziej zakładki "decoder"

2. Nawet gdyby się pojawiła to przecież mój dekoder jest gorszy od X-Fi bo nie ma np. THX.

3. Co zrobić, żebym mógł używać dekodera do regulacji dźwięku i nie musieć tego robić z pulpitu?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...