Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Snorko2

Dziwna sprawa z RAMem

Polecane posty

Witam. Kupiłem sobie RAM 2x4GB - wcześniej miałem 2x2GB tej samej firmy GOODRAM - zamontowałem ją w te same sloty co wcześniej, przy wyłączonym komputerze. Pierwsze uruchomienie, wszystko niby ok, jest 8GB i śmiga. Przy drugim uruchomieniu po załadowaniu Windows pojawiły się czarny ekran a na nim stopniowo białe punkty. Na telefonie przeczytałem, że trzeba zrobić reset biosa, wszedłem w biosa i kliknąłem set defaults (wtedy zdałem sobie sprawę, że tak resetu się nie robi chyba :)), po tym wyskoczyło mi okienko, albo otworzyć Win normalnie, albo naprawić jakiś problem, kliknąłem rozwiąż, robiło 10 min i nic, kliknąłem potem ur normalnie no i oto jestem. Nie chcę ryzykować, czy coś zrobiłem nie tak ? Czy może mam zrobić coś jeszcze ?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma znaczenia w które sloty włożę RAM ? Aby były w czarnym i niebieskim ? Teraz mam nawet taki problem, że nie mogę rozdzielczości do 1900x1080 zmienić... Tylko przy starcie miałem 800x600...

I czy trzeba BIOS resetować po zmianie RAM'u ? Jeśli tak, to gdzie to się robi ?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wcześniej miałem taką samą pamięć, tylko że 4GB... No nie wiem, komputer kupowałem u ogarniętego informatyka, więc chyba wiedział co robił..

Też tak paczę i widzę, że max DDR2 obsługuje... Jak ja miałem od 1.5 roku DDR3 i wszystko działało...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli teraz albo zmieniam RAM na 8GB DDR2 1066 MHz ? Albo nowa płyta główna ? Nie wiem... 1.5 roku na DDR3 i 1333 śmigało, a teraz sranie...

A może spróbować wyjąć jedną kość, wtedy by było 4GB i zobaczyć czy wtedy się wali ?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie odbiera telefonu... Jak zwykle. Nie wiem, jak można było od razu pakować DDR3 na taką Płytę... A może by spróbować wyjąć teraz jedną kość ?

No i jeszcze pozostaje reset BIOSu, czytałem, że trzeba zrobić, tylko nie wiem jak.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już raz tam jakiś set defaults włączyłem... Może to od tego ?

To jakim cudem wcześniej 1.5 roku komputer działał jak działał ?

Ogólnie ciągle mnie do BIOSu odsyłało, ciągle "wejdź do BIOSu i zmień cośtam" dzisiaj też rano. Może tam coś trzeba ustawić ?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłeś na pewno pewien, że tamte były DDR3? Czy tylko ktoś ci tak powiedział? Z tego co wiem, po zmianie kości nic nie należy zmieniać w BIOS'ie. Komputer po zmianie, powinien chodzić, jak wcześniej. Parę razy też zmieniałem kości RAM, i nie miałem takiego przypadku, żeby coś zmieniać w ustawieniach. Należy tylko pamiętać, aby kupować takie kości, jakie obsługuję płyta główna.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie bardzo rozumiem... Wcześniej napisałeś, że mam tak zrobić, a teraz czy tak zrobiłem...

Otóż tak: przed chwilą, po ponownym włączeniu komputera znowu nie chciał się włączyć, docisnąłem RAM i się włączył. Potem zapikał 2 razy i znowu, że albo wejdź do biosu F1, albo coś tam załaduj F2, wziąłem F1, wziąłem Load Optimized i Load Fail-Safe Settings i Save & Exit. No i jestem tu, rodziałka już normalna, może to problem złego wciśnięcia RAM, albo nie ten slot ?

Zasilacz to wiem, w okolicach świąt kupuję lepszy.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czekaj, czekaj, pogubiłem się. :)

Chciałeś, żebym zrobił teraz reset - zrobiłem, jak na razie chyba działa... Czy zrobiłem kiedyś ? Tak raz, ale jak widać dalej coś było źle.

Mówię, z tym dociśnięciem mnie martwi, może źle wsadziłem ? Sloty mam 4:

Czarny[R]/Czarny/Niebieski[R]/Niebieski - tu gdzie [R], tu jest RAM wsadzony.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...