Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

hunterpl1

Rozwiązany: Ram

Polecane posty

Witam. Zamówiłem ram na allegro elixir 2gb ddr3. Dziś doszła paczka patrze a tu jakieś chińskie dziadostwo. I właśnie skontaktowałem się z sprzedawcą i on napisał tak "Witam, ta pamięć to Redington, to to samo co Elixin, Nanya itp - ta sama fabryka, kość taka sama o identycznych parametrach różniąca się jedynie naklejką

jeśli będzie się Pan chciał żeby ją wymienić - nie ma problemu wymienimy - to błąd osoby co ją pakowała, niestety czasami się zdarza" i właśnie moje pytanie czy to prawda co on pisze bo ram rużni sie również i wyglądem http://allegro.pl/sh...item=2713838452 to ten ram co zamówiłem a w załączniku zdjęcie tego co dostałem. Warto zamieniać czy na jedno wychodzi ?

PS sprawdziłem programem co to za ram i według cpu-z nazywa się micron technology

Więc moje pytanie brzmi odesłać ten ram czy zostawić go?

Pozdrawiam i z góry dziękuje za pomoc

EDIT1: yojo2 pomocy!

Edit2 doczytałem się ze ten ram posiada ECC czyli korekcje błędów i że ten ram jest serwerowy. I moje pytani mój pc obsługuje go ale czy nie bd z nim problemów? Podobno taki ram nie nadaje się do zwykłego PC

post-780313-0-59238800-1351240760_thumb.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Micron Technology robi pamiątki m.in. pod szyld Cruciala, więc są ok.

Co do ECC - jeżeli pamięć działa na twojej płycie, to nie ma się czym przejmować. Są sporadyczne przypadki, gdy płyta nie obsługuje ECC, to wtedy pamiątki nieraz nie działają, ale skoro u ciebie nie ma takiego problemu, to nie zawracałbym sobie tym głowy.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie teraz obciążyłem na full ram i wyłączyłem bo za długo to by trwało(memtest). Po wyłączeniu zużycie całkowite ramu wynosiło 400mb i komp strasznie mulił dopiero jak włączyłem programy i wg i doszło do zużycie około 1gb ramu to zaczął już normalnie chodzić. Czyli to jest objaw nie stabilności?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.


  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...