Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

nocoty7

Jaki AntyVirus?

Polecane posty

Siemka! Zwracam się dzisiaj do was z dość znanym problemem - tematem "rzeką". Chodzi o najlepszy(lub dość dobry :D) antyvirus. Zawsze miałem AVG Free AntyVirus, ale ostatnio kolega powiedział mi wiele ciekawych rzeczy o avast! Poczytałem w necie o nim i wyszło na to, że jest jednym z najlepszych antyvirusów. I tu nasuwa się pytanie: Czy faktycznie tak jest? I czy jest lepszy od AVG? Z góry dziękuję za pomoc!

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

MSE zżera bardzo mało zasobów (najmniej ze wszystkich skutecznych, zarówno wśród darmowych i płatnych), zachowując przy tym bardzo wysoki stopień wykrywania wirusów (jeden z najleszpych).

Avast jako jedyny w wersji darmowej może wykonać bootscan, ale jego baza wirusów jest raczej średnia.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poczytałem trochę w necie o antywirusach i o samym MSE. W jednym z nich było porównanie ile dany AntyWirus bierze RAMu(od razu mówię, że tamten artykuł pisany był w styczniu bieżącego roku) i MSE miałem(AŻ) 172MB, a avast! 24, AVG 61. Trochę mnie to zdziwiło, bo mówisz, że nie za dużo żre tego RAMu^^

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Antywirusy to nie są takie same aplikacje jak np. kalkulator, bo analizują co robi jaka aplikacja, więc nie da się powiedzieć "ten antywirus ciagnie X mb RAM, a ten Y mb", bo zależy to nawet od struktury plików.

Czemu więc polecam MSE ? Sam go używam, jak również zdecydowana większość znajomych w branży malware-related, także z pewnym dystansem patrzę na te doniesienia o używanych zasobach.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Siemka! Zwracam się dzisiaj do was z dość znanym problemem - tematem "rzeką". Chodzi o najlepszy(lub dość dobry biggrin_prosty.gif) antyvirus. Zawsze miałem AVG Free AntyVirus, ale ostatnio kolega powiedział mi wiele ciekawych rzeczy o avast! Poczytałem w necie o nim i wyszło na to, że jest jednym z najlepszych antyvirusów. I tu nasuwa się pytanie: Czy faktycznie tak jest? I czy jest lepszy od AVG? Z góry dziękuję za pomoc!

Witaj. Avast mimo swojej popularności jest regularnie wymieniany w niechlubnej kategorii słaba skuteczność i bardzo dużo fałszywych alarmów.

AVG Free nie jest złym antywirusem, a na pewno lepszym od Microsoft Security Essentials - w AVG Free dostajesz oprócz ochrony antywirusowej ochronę poczty email, ochronę w czasie przeglądania stron internetowych - LinkScanner, AntyRootkita, ochronę tożsamości - Identity Protection.

Zużycie zasobów przez AVG Free 2012 jest normalne i mieści się w standardowym dla antywirusów przedziale 30-40MB ramu i do 100MB podczas skanowania. Kolejna rzecz to używanie pamięci ram przez AVG w trybie shared - jeden proces ładuje do ramu 15-20MB bazę sygnatur ale korzystają z tych zasobów inne procesy AVG żeby każdy z nich nie musiał tego ładować na własne potrzeby. Użycie procesora praktycznie zerowe, wzrasta dopiero podczas skanowania, a i tu jest zależne od wykorzystania komputera przez użytkownika - jeśli intensywnie korzystasz z komputera, a trwa skan to jego priorytet automatycznie spada na niski i wraca do wysokiego jeśli odejdziesz od komputera.

Jeśli możesz wymienić szerszy poziom ochrony za 10MB wolnej pamięci ram i mieć ochronę w większej liczbie aspektów niż oferuje to MSE to chyba wybór jest prosty szczególnie, że obecne komputery graczy (a nikogo innego jak graczy na forum Actionum się nie spodziewam) to minimum 2GB ramu.

Sam również jestem graczem i na pewno nie casualem, a mam dwie dekady gier za sobą i jeśli na prywatnym komputerze, na którym gram (90% gier via Steam) również używam AVG to znaczy, że jest on naprawdę nieprzeszkadzającym antywirusem.

Na koniec zostawiam link do recenzji AVG 2012 na Safegroup - forum specjalizującym się w temacie security, antywirusów i podobnych. Choć recenzja jest o Internet Security to wersja Free różni się od niego tylko brakiem kilku komponentów i ograniczeniem garści opcji.

http://forum.safegroup.pl/avg-internet-security-2012-recenzja-t6738.html

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm... To teraz wgl. nie wiem co zrobić. Jak na razie mam zainstalowany MSE(chciałem spróbować). I powiem szczerze, że(chyba) mniej obciąża kompa niż AVG(takie mam małe "urojenie"). Jeszcze nie skanowałem kompa MSE, ale zrobię to w najbliższym czasie. Właśnie co do serfowania w necie. Czy MSE ma coś właśnie podobnego do AVG, że sprawdza strony?

Hakken, wypowiedziałbyś się do tego co napisał kolega wyżej?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolega wyżej albo pracuje dla AVG, albo jest fan-boyem, tak wnioskuje po nicku, i po tym, że zarejstrował się chyba tylko po to, żeby tu coś napisać :)

AVG był dobrym antywirusem, aż do ~2011, kiedy pojawiło się mnóstwo głupich false-positives (fałszywe alarmy), antywirus robił różne głupie rzeczy, jak naprzykład instalacja toolbarów do przeglądarki (chyba od yahoo). Do tego bardzo się rozrósł i mocno obciążał system, nie zapewniając przy tym zadowalającego poziomu wykrywania malware. No i wisienka na torcie: aktualizacje definicji wirusów oddzielnie dla posiadaczy płatnej i darmowej wersji.

AVG nie jest złym antywirusem, ale po prostu są lepsze.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...