Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gozdi

Problem z laptopem asus n73jn - brak dźwięku

Polecane posty

Sytuacja wygląda tak: wczoraj wieczorem wszystko był w porządku, dziś rano włączywszy komputer zorientowałem się, że nie ma dźwięku. Na tray'u jest ikona głośnika z białym x w czerwonym kółku = "Nie podłączono głośników ani słuchawek." W menedżerze urządzeń nie ma żadnych konfliktów. Po rozwinięciu Kontrolerów dźwięku, wideo i gier mam:

-Realtek High Definition Audio,

-urządzenie zgodnie ze standardem High Definition audio,

-wydaje mi się, że mogło tu być wcześniej coś jeszcze związanego z SRS premium sound, ale usunąłem srs premium sound za radą z jakiegoś forum, gdzie znalazłem podobny temat.

Oczywiście próbowałem przeinstalować sterowniki, różne sterowniki. Najnowsze, starsze, z płyty od laptopa, z internetu. Nie pomogło. Gdy podłączę słuchawki albo zewnętrzne głośniki nie ma dźwięku, ale wykrywa, że podłączyłem. Wchodząc w Realtek Menedżer HD Audio w konfigurację głośnika nie da się wybrać żadnych głośników tak jakby nie było wbudowanych głośników w laptopa. System audio w lapku to Bang&Olufsen ICEpower jeśli to ma jakieś znaczenie.

Czy to jest sprawa software'u czy raczej uszkodzenie fizyczne? Dodam, że laptop nie upadł, nie był zalany, nic kompletnie się z nim nie działo. Wieczorem działał dźwięk a rano już nie. Po prostu. Nie instalowałem też wtedy żadnych nowych programów itp..

Pomocy, dzięki za wszelkie sugestie...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ustaw głośniki Realtek HD Audio na urzadzenie odtwarzajce i sprawdz czy jest dzwiek w odtwarzaczu ewentualnie inne, Combofix nie zaszkodi. Z płytki asusa mozesz doistalowac programy czy sa zaptaszkoweane juz? Jak tam sproboj recznie

ps.tez mam asuska

2. W menadzerze urzadzen niema wykrzyknikow?

http://forum.pcformat.pl/PILNE-Laptop-Info...-AC-97-t?page=2

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ustaw głośniki Realtek HD Audio na urzadzenie odtwarzajce i sprawdz czy jest dzwiek w odtwarzaczu ewentualnie inne, Combofix nie zaszkodi. Z płytki asusa mozesz doistalowac programy czy sa zaptaszkoweane juz? Jak tam sproboj recznie

ps.tez mam asuska

2. W menadzerze urzadzen niema wykrzyknikow?

http://forum.pcformat.pl/PILNE-Laptop-Info...-AC-97-t?page=2

Wykrzykników nie ma, dzwieku tez nie ma po ustawieniu glosnikow hd audio realtek w odtwarzaczu, sterowniki nic nie daja.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...