Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

peter39

Camtasia 7 ustawiona rozdzielczość się "psuje"

Polecane posty

Otóż mam problem, z którym od już 2 dni próbuję się uporać. Chodzi o to, że nieważne jaką rozdzielczość ustawię do renderowania, to obraz wygląda albo tak:

1280x1024, a więc rozdzielczość w jakiej działa mój monitor - http://www.youtube.com/watch?v=faRnMIKu01k

1920x1080, a więc HD http://www.youtube.com/watch?v=wudi5Xa36kk

Chodzi o obcięte boki. Nie mam zielonego pojęcia dlaczego tak się dzieje. Próbowałem różnych formatów, kombinowałem z różnymi rozdzielczościami, ale efekt zawsze jest taki sam. Kiedy korzystałem z triala Vegasa 11, który w niewyjaścionych okolicznościach popsuł się i nie dał się ponownie zainstalować, to problemów żadnych nie było. Proszę o pomoc, bo siedzę nad tym już od wielu godzin i nadal nie ogarniam, co z tym zrobić...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieje się tak ponieważ 1920x1080 to rozdzielczość w formacie 16.9, a twój monitor ma inny (chyba 16:10, ale nie chce mi sie sprawdzać). Rozwiązaniem twojego problemu będzie ustawienie w grze rozdziałki na 1920x1080 lub 1280x720 (2 formaty hd, które przyjmuje YT). Możesz również rozciągnąć obraz w Camtasi, ale nie poleam tego rozwiązania, ponieważ twój filmik straci na jakości. Co do renderowania to polecam renderować w formacie mp4 lub WMV, ponieważ YT radzi sobie z nimi całkiem dobrze. W internecie jest cała masa poradników na ten temat z opisem kodeków i innych rzeczy.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale tutaj chodzi o to, że filmy wyrenderowane w Vegasie przy takich samych rozdzielczościach nie mają poobcinanej 1/3 ekranu. Spójrz jeszcze raz na filmik i zobacz jak to wygląda - 1/3 ekranu wokół filmiku jest czarna, zamiast normalnego filmu...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No dobra, coś tam pokombinowałem. Najlepsze, co udało mi się osiągnąć przy Camtasii jest tym - http://www.youtube.com/watch?v=_QUdZBa44xs Robione przy 1280x720 (a więc przy rozdzielczości filmików, z których korzystałem w nagraniu), ze zmienionym bitrate z ~3000 na ogólne ~4000 dla całego materialu i mimo to... co chwilę widać pikselizację. Gdzie nie spojrzę - tam widzę piksele. Nie mam już żadnego pojęcia jak mogę temu zaradzić...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem skąd wytrzasnełeś te wartości bit rate, ale są one dużo za małe dla filmików w HD. Ja dla filmików w rozdzielczości 1280x720 używam bit rate 10 000 000. Dla 1080p 12 000 000. Dla różnego rodzaju poradników wartość można ustawić na 6 000 000, ponieważ obraz na ekranie nie zmienia się tak dynamiznie jak podczas rozgrywki.

Co do twojego problemu z czarnymi pasami postaram się dziś ściągnąć triala Camtasi i zobaczyć jak wyglądają jej ustawienia co do proporcji ekranu.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...