Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Masanohashi

Problemy z Operą

Polecane posty

Witam serdecznie!

Od jakiegoś czasu mam spore problemy z Operą - użycie procesora podczas zwykłego przeglądania internetu wzrasta do 100%, sama przeglądarka zużywa ~500k pamięci i niesamowicie zamula komputer, ba!, nawet internetu nie da się normalnie poprzeglądać, bo trzeba czekać, aż się Operka łaskawie odlaguje i przerzuci kartę. :)

Co do YouTube'a - mam po prostu lagi. Wcześniej, nawet z Operą przy 100% użyciu procesora, działał płynnie, teraz dźwięk się spóźnia, obraz czasami stanie na chwilę... Jak sobie z tym poradzić?

Screen z menedżera zadań: KLIK

Mój komputer:

AMD Athlon 2500+ @1,83GHz

1gb RAMu

GF 7600gs

Za każdą radę będę serdecznie wdzięczny.

Pozdrawiam!

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie!

Od jakiegoś czasu mam spore problemy z Operą - użycie procesora podczas zwykłego przeglądania internetu wzrasta do 100%, sama przeglądarka zużywa ~500k pamięci i niesamowicie zamula komputer, ba!, nawet internetu nie da się normalnie poprzeglądać, bo trzeba czekać, aż się Operka łaskawie odlaguje i przerzuci kartę. :)

Ja też używam przeglądarki Opera i mam z nią zero problemów. Użycie procersora zmienia się od 5% do 12%. A sama przeglądarka zużywa 33k pamięci w odróżnieniu od Google Chrom'a, który zużywa aż 52k pamięci.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wykonaj w tej kolejności, wg zasady, że gdy z punktem jest już wszystko w porządku, a nadal źle działa, przechodzisz do następnego:

  1. Ściągnij xjperf, rozpakuj do dowolnego katalogu i przetestuj przepustowość swojej sieci. Jak coś nie pasuje, negocjuj z dostawcą.
  2. Sprawdź, czy masz najnowsze wersje sterowników do swojego komputera: Slim Drivers. Ten program potrafi sam zainstalować potrzebne sterowniki z sieci.
  3. Sprawdź, czy masz najnowsze wtyczki: Secunia Personal Software Inspector. Ten program potrafi sam zainstalować potrzebne oprogramowanie z sieci.
  4. Z katalogu ~\Ustawienia lokalne\Temp usuń wszystko to, co ci się uda usunąć.
  5. Wykonaj poprzedni punkt oraz z katalogu ~\Ustawienia lokalne\Dane aplikacji usuń katalog "Opera".
  6. Wykonaj poprzedni punkt jeszcze raz oraz zmień nazwę katalogu "Opera" w ~\Dane aplikacji na "Opera.bak" (żeby nie utracić wypieszczonych danych).
  7. Poszperaj w polskim forum Opery.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...