Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Cormoran

Fraps klatkuje wszystko

Polecane posty

Witajcie! Mam nowy komputer dopiero co składany:

gtx 560ti OC

AMD athlon II X3 460 3.4 gHz

8 gb ram (2x 4096 MB 9 @ 667 MHz)

1 TB hd (1,000GB WDC WD10EARX-00N0YB0 ATA Device)

zasilacz ibox black panthera

system Win 7 64 bit Home Edition (oryginał oczywiście)

płyta główna: ASRock 870 Extreme3 R2.0

Wszystko chodzi jak należy nie zacina ani nic. Ale gdy chcę nagrywać frapsem 3.1.2, wszystko spada do 16-25 FPS. Nawet minecraft, chociaż na wiele gorszym laptopie nagrywanie szło gładko. Jakie macie rady dla kogoś z moim problemem?

Pozdrawiam

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sorry to jest 8 gb ram. Zaraz zmienię. Czyli pomogłoby przeniesienie na drugi dysk frapsa?

Jak już wspominałem, jest to absolutnie niemożliwe. Konfiguracja lepsza niż wcześniej, lecz wcześniej nagrywało lepiej. Nie wiem czy udać się z tym problemem do firmy skladającej kompa.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zrobisz z siebie... ; ]

Jeśli masz monitor z rozdzielczością HD [1920x...] to nie dziw się że procek + grafika zdychają z wysiłku ; ]

ps. Najlepiej nagrywać frapsem zapisując filmiki na innym dysku niżeli jest system/gra. Mówiąc o dysku chodzi mi o dysku fizycznym nie partycji. A jeszcze lepiej jakbyś nie miał dysk z czasem dostępu rzędu 13 milionów nanosekund ; ] Jeśli mowa o dysku. Sprawdź transfer odczytu i zapisu HDD.

ps. Podaj konfigurację laptopa. I jak masz 8GB ramu to wyłącz SWAP na dysku ; ]

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź czy masz zaznaczone "Force lossless RGB capture(may be slower) i odznacz, bo ta opcja zmniejsza FPSy przy nagrywaniu i to sporo.

Dodam jeszcze od siebie, że mam bardzo podobnego kompa(trochę mocniejszego), a takich problemów przy nagrywaniu nawet w FHD nie mam. Nagrywam PlayClawem głównie, ale przy testowaniu frapsa też nie było tak źle jak u Ciebie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zrobisz z siebie... ; ]

Jeśli masz monitor z rozdzielczością HD [1920x...] to nie dziw się że procek + grafika zdychają z wysiłku ; ]

ps. Najlepiej nagrywać frapsem zapisując filmiki na innym dysku niżeli jest system/gra. Mówiąc o dysku chodzi mi o dysku fizycznym nie partycji. A jeszcze lepiej jakbyś nie miał dysk z czasem dostępu rzędu 13 milionów nanosekund ; ] Jeśli mowa o dysku. Sprawdź transfer odczytu i zapisu HDD.

ps. Podaj konfigurację laptopa. I jak masz 8GB ramu to wyłącz SWAP na dysku ; ]

Przepraszam bardzo nawet w minecraftcie? Ok rozumiem że na full detalach w wieśku 2 może coś mi nie grać przy nagrywaniu (bez nagrywania 50 FPS, nagrywanie 16 FPS) ale no prosze was na min ustawieniach? Nie wiem co o tym myśleć... i nie komp nie jest za słaby, ponieważ wiem że jeżeli na lapku dało się nagrywać, to u mnie powinno być tym lepiej.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@sebawilk "diagnozy" nic tu nie poradzą, bo problem autora tematu wynika ze specyfikacji jego PC.

Testy jeszcze nikogo nie zabiły :P Co do doboru podzespołów - 8GB ram jest wykorzystywany ; ] Chyba że ma SWAP ustawiony na drugie tyle.

ps. Napisałeś że masz frapsa 3.1.2. Może ściągnij najnowszą wersję?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem dlaczego zignorowaliście mojego posta, ale napisze jeszcze raz mam w praktyce takiego samego kompa, a nie mam takich problemów przy nagrywaniu, chyba że 100MHz więcej, cache L3 procesora i 4GB RAMu mniej wpływa na to że mam jakieś 45 klatek więcej przy nagrywaniu.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wracając do tematu - w pierwszym poście, po edycji doszukałem się dysku 1TB - znając życie to dobry magazyn 5400RPM, który wydajnością nie powala. Jak już chyba wspomniałem, to jeden z głównych problemów specyfikacji. 1,2,... terabajtowce świetnie się sprawdzają jako magazyn danych, ale jako systemowy, lepiej by się nadał szybszy 500GB.

@Kristhebest Nie masz, na pewno masz inną płytę, kartę graficzną, pamięć, pewnie dysk i zasilacz - nie ma dwóch takich samych PC...

Nie ma dwóch takich samych PC? A to dobre.

Zobacz sobie test m.in. mojej i autora karty graficznej, jak widzisz różnica jest mała.

Co do dysku, to niech autor poda model i producenta, bo ja mam takiego terabajtowca, który jest szybszy niż dzisiejsze szybkie 500GB w przystępnej cenie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

choćby nie wiem co, nie ma dwóch takich samych PC, możesz tego nie przyjmować, płakać, ale tak niestety jest, przykro mi.

Ty tak na serio? Na świecie jest ok. 7 miliardów ludzi i Ty twierdzisz, że nikt nie posiada takiego samego PCta jak ktoś inny?

Masz takiego terabajtowca, a kto powiedział, że autor tematu takiego ma? Darujmy tu sobie trolling.

Napisałem, że mam szybkiego terabajtowca, ponieważ Ty wcześniej przyjąłeś, że skoro autor ma dysk o pojemności 1TB, to pewnie wolny.

Na tym zakończę tego offtopa.

@temat Ja bardziej stawiałbym na złą konfiguracje programu, chyba że faktycznie dysk jest wolny.

@down Może i zachowuję się jak "gimnazjalista/licealista", ale jak już coś pisze, to próbuje wnieść coś do tematu, a nie pisać innym, że nie wiedzą tego i tego, i zachowują się jak gimnazjaliści i licealiści.

RPM - obroty na min., ale i tak pewnie będzie, że przed chwilą wygoglowałem ;).

@up Ok, rozumiem, niech będzie. Co do "Ty", mój błąd pisałem z rozpędu i już poprawiłem.

Co do dysków, jeszcze rok temu szybkie 1TB był tani, także od razu zakładać, że im więcej tym wolniej nie można.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://3dmark.com/3dm11/3059303;jsessionid...pjj42wtf78in9cz

Tu jest link do mojego testu. Wyszedł naprawdę źle z tego co widziałem na ekranie, choć uważam, że nie powinien. Jest tam podanych kilka komponentów składających mojego pcta. Jeżeli mam dać srceen z gry gdzie mam we frapsie (najnowsza wersja) pokazaną liczbę FPS to mogę.

ZASILACZ: ibox black panthera

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wywal [ciach] ten zasilacz, to zagrożenie dla komputera! Kup coś markowego, chociaż fortrona 400-450wat za około 60zł z allegro. Jeżeli zostaniesz przy tym zasilaczu, to możesz mieć pewność, że komp ci się spali niedługo ;) A szkoda, szkoda. Acha i dziwne te taktowanie ramu, na ddr3 1333mhz to takie minimum, a u ciebie jest około 600 tak więc to raczej pasuje na ddr2. Oczywiście o ile posiadasz ddr3 to jest to kłopotliwe.

Dobre, znalezione na szybko zasilacze:

http://allegro.pl/ocz-stealthxstream-2-500...2233189463.html

http://allegro.pl/zasilacz-chieftec-500w-a...2210399756.html

http://allegro.pl/ocz-zasilacz-modxstream-...2237678847.html

http://allegro.pl/chieftec-gpa-450s8-450w-...2228012411.html

http://allegro.pl/zasilacz-ocz-stealthxstr...2221333388.html

raczej skłaniałbym się ku fortronowi 450w jeśli nie masz kasy, jeśli masz to lepiej kup coś pokroju tego chiefteca lub OCZ.

Proszę nie nieco kulturalniej wyrażać. - MD

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie cytujemy poprzedzającego posta w całości. - MD

Komp jest nowy i nie za bardzo chcę prosić już od razu rodziców żeby mi kupili zasilacz do kompa bo jakiś kolo na forum tak napisał. Nawet od razu nie prosiłbym rodziców o to. Myślę że rozwiązaniem mojego problemu na pewno nie jest wymiana zasilacza ale dzięki za troskę.

Jeżeli zostaniesz przy tym zasilaczu, to możesz mieć pewność, że komp ci się spali niedługo ;) A szkoda, szkoda.

A jak komp sie spali to i tak mam gwarancję, oddział firmy znajduje się 5 km ode mnie więc auto i już jestem.

EDIT

Dobra, nagrywanie pal licho, będę nagrywał w half size i koniec. Mam tylko problem taki, że podczas mówienia do micro (słuchawki) zamiast głosu jest trzask, albo w ogóle nie ma głosu. Zaradzicie?

jest to test nagrany w Full HD tyle że bez dźwięku.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...