Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

jokerq

"MSS DLL must be installed in application directory" !?

Polecane posty

Może zacznę od początku. Ostatnio zachciało mi się robić mody do Gothica 2 NK, więc ściągnąłem potrzebne programy. Jednym z nich jest Spacer. Gdy chciałem go zainstalować pojawiały się błędy - brakowało mi kilku plików DLL. Pobrałem więc nowe pliki, aż pojawił mi się taki błąd:

niee.png

Nic z tego nie rozumiem. Wiecie może przynajmniej czym jest to "MSS DLL"?

Byłbym bardzo, ale to baaardzo wdzięczny za pomoc.

Pozdrawiam.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pliki z rozszerzeniem *.dll to uogólniając biblioteki.

Nie wiem jakiego OS używasz, ale sądząc po screenie nie jest to Windows XP - w każdym razie w systemie XP (możliwe że u Ciebie będzie podobnie), klikasz start-->wyszukaj--> wpisujesz: mss.dll i klikasz "szukaj" lub wciskasz [enter].

Możesz zaznaczyć żeby szukało tego pliku tylko na dysku C: (jest to domyślna lokalizacja systemu operacyjnego).

Jak znajdzie Ci ten plik, skopiuj go do folderu, w którym masz zainstalowany program Spacer.

Folder ten znajdziesz, klikając prawym klawiszem myszy na skrót do programu (obojętne czy znajdujący się na pulpicie czy w menu start) i wybierając "właściwości" z menu kontekstowego... Ścieżkę do folderu zaznaczyłem na czerwono, aby szybko do niego przejść kliknij guzik zaznaczony na niebiesko na screenie...

Pozdrawiam

post-460036-1325690921_thumb.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Używam Windowsa 7 Professional 32-bit, a pliku mss.dll nie mam. Coś takiego chyba nawet nie istnieje, bo nie mogę go wygooglować.

2. Ja próbuję ten program dopiero zainstalować, więc nawet gdybym miał plik mss.dll, to nie miałbym go gdzie wrzucić.

3. W błędzie jest napisane "MSS DLL", nie "mss.dll", a mówiąc, że nie rozumiem o co mi chodzi, miałem na myśli, że nie wiem czym jest to "MSS DLL".

Spacer dalej nie działa, ale mimo to dzięki wielkie za pomoc. :)

PS Nie musisz wszystkich kroków przedstawiać mi tak łopatologicznie. ;p

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam za łopatologię... Bez urazy, ale jak napisałem post wymagający kontekstu całego tematu, to się mnie czepiano że niejasno piszę czy coś w ten deseń ;)

Może chodzić o ten plik...

http://www.dll-files.com/mss32|e2596124110....zip?0WEhTHVLgX - ściągnąłem go i sprawdziłem zaktualizowanymi Avirą i Malwarebytes' Anti-Malware

Wrzuć go do folderu z plikiem instalacyjnym Spacer'a oraz do folderu windows'a z bibliotekami...

Jeśli nie pomoże poszukamy dalej :D

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No nie, czasami moja głupota mnie zadziwia! Okazało się, że miałem Spacera już zainstalowanego fabrycznie. Gdyby ktoś chciał wiedzieć, ścieżka do niego to: Gothic 2\System\Spacer2.

Glock45, wielkie dzięki za pomoc. Ten link, który wysłałeś mi na PW (plump) to jest temat o Spacerze do Gothica jedynki, nie dwójki. Ale bardzo możliwe, że mi się przyda, więc po raz kolejny - dzięki wielkie. :)

Co do mss32.dll - mam ten plik na komputerze. Ściągnąłem nawet jakąś inną wersję, od tej, którą posiadałem. Nic to nie dało. :P

No, w końcu się udało. Temat można zamknąć. Pozdrowienia, Glock. :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...