Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Kluz

Głośnik grający jak suboffer

Polecane posty

Otóż problem jest dość zawiły.

Mam głośniki (nie mogę powiedzieć, ze jest są to wysokiej klasy głośniki. Zostały zakupione za jakieś ~ 80 zł). Są to dwa małe głośniki i coś co powinno przypominać suboffer.

Problem jest taki, że lewy głośnik gra zdecydowanie głośniej niż prawy. Soboffer odtwarza każdy dźwięk, jak by był normalnym głośnikiem.

To samo ze słuchawkami GameCome Plantronics, lewa "strona" gra zdecydowanie głośniej niż prawa.

Próbowałem wszystkiego - nowe sterowniki do karty dźwiękowej. Jakieś kodeki audio. Oczywiście karta jest zintegrowana, ale moim zdaniem powinna dać radę "obsłużyć" 2+1.

Konfiguracja komputera:

Procesor: Intel Core Quad Q6600 2.40GHz (jeszcze nie kręcony)

Ram:2x 1GB Kingston 800Mhz

Płyta główna:Asus P5QL/EPU

Karta Graficzna: Ati Radeon EAH5750 1GB.

Zasilacz:COOLERMASTER RS-460 EXTREMEPOWER PLUS

OS: Windows 7 x64 Ultimate.

Odtwarzacz audio : Winamp - bez żadnych pluginów itd

Odtwarzacz video: VLCMediaPlayer

Kodeki : K-Little.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie za bardzo wygodnie, bo mi wejście na mikrofon z przodu nie działa. A słuchawki są z mikrofonem. Więc lepiej mi z tyłu. Po za tym. Słuchawki mają wystarczająco dużo kabla, żeby sięgnąć tam gdzie chce, a że nie będę biegał po pokoju to mi to wystarczy.

Próbowałem szukać w tych ustawieniach. Ale za dużo tam nie ma. Może jakiś ogólny sterownik dźwięku, albo coś?

EDIT: Jak są te różne test w tych wszystkich ustawieniach, to tam działają z tą samą głośnością itd. Dlatego mysle, ze to jakiś sterownik ogólny odpowiedzialny za dźwięk w audio/video.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chodzi też o to, że nie wiem z jakich kodeków korzysta komputer powiedzmy podczas odtwarzania muzyki z winampa. Jak wprowadzam zmiany w ffdshadow audio powiedzmy w kategorii Volume, to nic się nie zmienia.

Dlatego dość ciężko jest mi tutaj "grzebać" w sterownikach.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy próbowałeś zmieniać opcje "swap chanel" bądź coś w stylu "zamień sygnał dla przedni/subwoofer"? Chociaż w konfiguracji 2.1 dla głośników - jak mniemam - podłączonych jednym kablem stereo do karty - opcji tej być nie powinno...

Lista kontrolna:

Czy karta jest przełączona na tryb 2.1

Jakie są ustawienia w panel sterowania-->dźwięki i urządzenia audio

Na załączonym screenie w pierwszej kolejności pod 3 sprawdź czy masz ustawione głośniki 2.1, pod 1 sprawdź balans, pod 2 siłę poszczególnych kanałów - powinny mieć tą samą wartość...

EDIT: tradycyjnie zapomniałem dołączyć plik...

post-460036-1325514997_thumb.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...