Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Matix050pl

Myszka x748k nie działa

Polecane posty

Witam wszystkich i dziękuje jeśli zajmiecie sobie chwilke na mój problem.

Mój problem polega na tym że myszka a4tech x748k przestala dzialać, na innych komputerach działa a na moim nie. Inne myszki działają bez zarzutu.

Tej myszce nawet sensor nie swieci. Nie mogła się zepsuć gdyż ma tylko 15 dni. Jeśli coś sobie przypomne to dopisze a dodatkowe informacje piszcie bo to jest mój pierwszy problem z którym sobie sam nie poradziłem.

Dziekuje

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tanio kupujesz.... 2x kupujesz.... Ja jakiś czas temu kupiłem GIGABYTE m8000 i jest super. Też się zastanawiałem nad tym oskarem ale wolałem trochę dopłacić i jestem zadowolony:). Jeśli jest możliwość wymień w sklepie na ten sam model(swojego oskara) i będziesz spokojny ze się nie będzie psuł.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@korek90

Oj, nie mogę się zgodzić. Myszka ta akurat nie jest tania. Bo cena jest większa niż 50 zł przeciętnie. A sam znam dużo osób dla których jest to dziwne aby tyle na myszkę wydać. Sama za to co oferuje w stosunku do jakości wypada genialnie. Raczej reklamacji nie uznają skoro na innych komputerach mysz działa. ( przynajmniej tak zrozumiałem ) Tu rodzą się pytania które mogą nas bardziej naprowadzić.

- czy myszka po tym jak na tym konkretnym komputerze przestała działać działa na innych ( z wypowiedzi wynika że tak ale dla pewności )

- czy gdy myszka przestałą działać zmieniałeś ustawienia myszki, reinstalowałeś jej sterowniki lub jakieś inne ?

- czy po podłączeniu w menadżerze urządzeń lub przez komunikat widać że komputer wykrył jakiekolwiek nowe urządzenie ?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 Tak działa na inych komputerach tak samo inne myszki dzialaja na moim.

2 Reisntalowalem sterowniki ale dochodzilo do tego ze po restarcie komputera dalej nie dzialala i muszialem jescze raz reinstalowac ale teraz nawet po odinstalowaniu i zainstalowaniu nie dziala

3 Nie dostaje zadnej informacji ze mysz zostala podpieta pod moj komputer

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziwne. A czy myszka działa na ABSOLUTNIE wszystkich komputerach na których sprawdzałeś?

Napisałeś, że przestała działać. Jak wyglądało to "przestawanie"? Zacinała się? Zauważyłeś coś dziwnego?

Przyczyną może być niestykający kabel myszki. Spróbuj nim poruszać, może myszka w jakiejś "pozie" zacznie działać (poruszaj z obu końców kabla).

Życzę szczęścia!

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na wszystkich komputerach dziala (3 komputer kolegi, brata laptop i kolezanki laptop) Moze to w czyms pomoze ale jak wlaczalem kompa bylo sprawdzanie dysku czy jak to sie zwie i nie przeklikalem tego i po tym mi przestala dzialac. Przypomne jescze ze jak podlaczam nie dostaje zadnego komunikatu z windows a samej myszce nie chce sie wlaczyc sensor a na innych komputerach wlacza sie bez zarutu.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Naprawdę ciężko mi powiedzieć, co mogło się stać. To, że mysz działa wszędzie, tylko nie u Ciebie, a na dodatek wszystkie USB są sprawne, wydaje mi się czymś dziwnym. Tu raczej nie chodzi o sprzęt, ale o oprogramowanie. Twój komputer na pewno w 100% spełnia wymagania sterowników tej myszki?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Troche by bylo dziwne zeby komputer przez 15 dni spelnial wymagania i myszka chodzila jak nalezy a po tych 15 dniach juz nie spelnial :D

Dodam jeszcze ze jak podlacze do kompa myszke i wejde w sterowniki pisze mi "Mouse was not detected connect and please again" (pisalem z pamieci)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A więc, moja formułka: "Jeżeli nie wiadomo co nie działa to... robimy formata!"

Przeinstaluj system. Wiem, że to "ostateczność", ale objawy niedziałania myszki wskazują, że wina leży po stronie softu.

Tak mi się przynajmniej zdaje...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do samego formatu nie wypowiadam się, przyczyna nie działania myszki na 100% tkwi w komputerze a skoro inne myszki dzialają, to coś ze sterownikami będzie.

Przejście z XP na windows 7 to dobre posunięcie, bardziej przyszłościowe. Tak wiedźmin 2 będzie działał jak i inne gry. Tryb zgodności w 99% zapewnia obsługę już leciwych tytułów.

Co do tego że tak chętnie chcesz przeinstalować XP na windows 7, to mam nadzieje że będzie to oryginalny. :tongue:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...