Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Faniu

Wymiana pasty i problem

Polecane posty

Witam,

jako że moje karty graficzne bardzo, ale to bardzo się przegrzewały, postanowiłem wymienić w nich pastę. Kupiłem, więc Arctic Silver 5 i jak wszyscy radzili i jak w internecie wyczytałem, wyjąłem jedną kartę (od jakiegoś czasu nieużywana). Rozkręciłem, spirytusikiem przeczyściłem. Nałożyłem pastę ostrożnie kartą bankomatową. Wszystko git, skręciłem kartę i podłączam.

Dodam, że wyjąłem tą, której dotychczas używałem i na jej miejsce wstawiłem tą "wypastowaną". Temperatura spadła o całe 20 stopni, nieźle... jest tylko jeden malutki problemik...

CAŁY OBRAZ MAM NA FIOLETOWO !!! Co się mogło stać ? o.O Czy mam wstawić z powrotem starą kartę ? Czy mam wymienić też pastę w tej drugiej i dopiero ją wstawić, podłączając potem drugą pod Crossfire?

Moje karty to Radeony HD 4850... proszę o pomoc.

@edit

Hehe, przełączyłem monitor do drugiego slota i już wszystko gra :) Pytanie teraz tylko czy "pastować" drugą kartę i robić pod crossfire czy zostać z jedną ?

@edit 2

Niestety nie zauważyłem jednego, ale dość istotnego problemu. Zamiast filmików na youtube (dźwięk leci normalnie) pokazuje mi się zielony kwadrat, poprzedzony krótkim (3-4 sec) lagiem po kliknięciu PLAY.

Zarówno na Google chrome i Firefox'ie występuje ten problem, sprawdzę też na IE, ale nie oczekuję cudów. PROSZĘ O POMOC !

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdzić kabel czy nie uszkodzony oraz czy dobrze siedzi w złączu karty graficznej. Miałem podobnie z moim VooDoo Rush kiedyś i winne było właśnie połączenie kabel->karta. Jak nie, to może być problem z RAMDAC'em. Co do filmików - zresetować ustawienia bios'u, przeinstalować sterowniki do karty graficznej, sprawdzić ustawienie konfiguracji wielomonitorowej (zidentyfikować monitory) i ustawić ten podłączony do wyjścia, na którym wyświetlasz obecnie obraz, jako "główny".

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zostawiłem jedną kartę i jest ok, temperaturka ~55 stopni w spoczynku.

Problemem nadal są te "kwadraty". Reinstalka sterowników do karty graficznej pomogła, filmiki znowu się normalnie odtwarzały. Problem w tym, że po każdym włączeniu kompa, "kwadraty" znowu się pojawiają, pomaga tylko następny reinstall sterowników... paranoja jakaś, mam tak robić cały czas, czy da się to jakoś permanentnie naprawić ?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...