Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

tiN

Laptop Hp pavilion dv6000 system nie włacza się

Polecane posty

Witam.

Posiadam Laptop Hp pavilion dv6000.

Siedziałem sobie na laptopie po czym wyłączyłem go. po 2 godzinach właczam i wyskakuje komunikat ze system sie nie włączy ponieważ brakuje pliku w systemie i moge odzyskać za pomocą windowsa. Wsadziłem płytkę poczekałem aż się włączy. miałem do wybóru Enter-Instalacja Systemu oraz R-naprawa. Gdy wciskam R lub Enter pisze ze nie ma podpietego zadnego dysku i nie mozna wykonać czynności co mogę zrobić?

Zalecano mi aby wcisnął F8 i wybrał ostatnią dobrą konfigurację,lecz wyskakuje ten sam komunikat.

Win 7 widzi dysk. mogę go zainstalować kosztem utraty połowę danych. Kolega informatyk popatrzył trochę na to i stwierdził że mam same dyski logiczne i nie ma systemowego i dlatego win Xp nie widzi go. Gdybym chciał zainstalować Xp musiałbym sformatować każda partycję i wszystko postawić od nowa , a chciałbym tego uniknąć. Macie jakieś pomysły?

Pozdrawiam

@ jeśli zły dział przepraszam i proszę o przeniesienie . ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobrze. właśnie przez Program GParted zobaczylismy ze mam 2 dyski logiczne.

Mój kolega informatyk powiedział mi że. dysk systemowy powinien być na 1 miejscu.

Tylko problem polega na tym ze ja nie wiem na ktorym jest system.

mam dysk HP Recovery i 2 dyski logiczne. nie jest to moj laptop. a właściciela aktualnie w Polsce nie ma .

gdybym chciał postawić dysk systemowy musialbym usunac tamte partycje.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem ci dak . mam dysk D,E na E jest kolo 120 GB miejsca wiec wedlug mnie tutaj sa dane mp3 filmy itd. a na D jest 20 Gb akurat na system

Dysk ma 150 gB. E - 120 D-20 i HP Recovery - 10 Gb dobrze mysle ?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...