Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

sUk

Czyszczenie karty graficznej

Polecane posty

Witam

Jako, że w kwietniu kupiłem komputer, wszystkie części są na gwarancji. Dziś po gruntownym czyszczeniu komputera do wyczyszczenia została tylko karta graficzna. I tu rodzi się moje pytanie : chciałbym ją dokładnie wyczyścić (radiator, wentylator itp.). Zapewne wymiana pasty termoprzewodzącej nie wchodzi w grę, bo to dość poważna ingerencja w bebechy. Czy rozebranie jej będzie wiązało się ze stratą gwarancji? Karta to referencyjny HIS 6870.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A po co chcesz ją rozbierać na części? Jeżeli są jakieś plomby, to tak, stracisz gwarancję. Jeśli nie ma i nie zostawisz za sobą śladów grzebania, to ryzykuj, ale nie wiem po co. Na pewno wymiana pasty termoprzewodzącej nic (prawie nic?) nie da (zresztą jaki jest sens ją wymieniać po 4 miesiącach...?). Moja rada? Kup sprężone powietrze w puszce i z pomocą rurki dołączonej do tegoż dokładnie wyczyść łopatki wentylatora + radiator. Takie rozwiązanie jest najlepsze, bo ze sprężonym powietrzem sięgniesz wszędzie i świetnie czyści. Wada takiego rozwiązania to niezbyt niska cena i szybko kończące się powietrze (dlatego ja używam go tylko do czyszczenia trudno dostępnym miejsc).

Pomoże też pędzelek i silne płuca, ew. odkurzacz. Powodzenia. ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja od siebie jeszcze dodam, ze wykurzystuje do czysczenia karty graf. (rzadziej do czysczenia radiatora procka) zwyklych "patyczkow do czysczenia uszu" ;]

Moze i dziwne, ale za to bardzo skuteczne przy usuwaniu kurzu z radiatora karty. Oczywiscie nie wyczyscisz lepiej schowanych zakamarkow, ale na pewno wystarczy, zeby karta dzialala sprawnie i sie nie przegrzewala.

Zdecydowanie tansze od sprezonego powietrza :D

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wydajnością zbytnio nie różni się od innych kart. Niereferenty mają przeważnie zmieniane chłodzenie na lepsze i co niektóre są podkręcane. Jeszcze mniejsza część ma przerabiane PCB. Co do OC - na referencie można jak najbardziej podkręcać, tylko trzeba pilnować bardziej temperatur niż w niereferentach.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...