Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

kubha

laptop za około 2500zł

Polecane posty

Witam!

Jestem posiadaczem Toshiby A210-129, jednak jakiś czas temu karta graficzna zaczęła odmawiać posłuszeństwa i najprawdopodobniej musiałbym wydać na naprawę około 1000zł (wymiana płyty głównej), dlatego będę zmuszony kupić nowego laptopa.

Nie chcę wydawać na niego zbyt dużo kasy, bo stwierdziłem, że wydanie powyżej 2500zł jest nieopłacalne (za poprzedni zapłaciłem 4300zł). Pod uwagę biorę praktycznie tylko Toshibę, ewentualnie Lenovo. Komputer będzie mi potrzebny na studia i do wykonywania prac inżynierskich, powinien bez problemu obsługiwać AutoCADA. Poza tym nie mam zbyt wygórowanych wymagań, laptopy nie są do grania, więc nie liczę, że pociągną mi na nim jakieś nowości. Czasem gram z kumplami w jakieś multiplayery typu Call of Duty, lub np. Mafe 2 tak jak na poprzednim kompie. Komputer nie powinien się przy tym przegrzewać, więc preferowałbym Intela i Geforce, AMD i Radeon mi się trochę grzały w obecnym kompie. Grafika nie powinna być zintegrowana, dysk nie musi być jakiś kosmicznie duży, do AutoCADA konieczne jest 4GB ramu, matryca 15,4, zastanawiam się nad 17 ale raczej wolę mniejszy, może być bez systemu, bo z polibudy przysługuje mi oryginalny Windows. Dobrze byłoby, gdyby matryca nie była błyszcząca, wtyczka od głośników nie była z przodu i byłaby klawiatura numeryczna.

W tym momencie nie przychodzi mi na myśl nic więcej, proszę o propozycję, mile widziane również te, które nie do końca zgadzają się z moim opisem.

Dzięki i pozdrawiam!

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szczerze? toshiby i lenowa nie mają żadnej ciekawej oferty w tej cenie.

Za tę cenę masz asusa k53sv i msi ge620.

asus jest sporo chłodniejszy od msi, ale ten drugi ma usb 3.0

zobacz sam

http://www.notebookcheck.pl/Recenzja-Asuso...GB.51170.0.html

http://www.notebookcheck.pl/Recenzja-MSI-GE620.52936.0.html

Nie wiem co potrzeba do autoCAD, ale i5 to bardzo dobry procesor i raczej powinno pociągnąć ten program a gf 540 pociągnie Ci wszystkie nowe gry, może nie w max detalach, ale pójdą:)

Sam zobacz jakie fajne kofingi mają te firmy z przedziału 1800 - 3000

http://www.skapiec.pl/site/cat/17/filtr/_3...897_0_1800-3000

Dołożenie 4gb ram to koszt nieco ponad 100zł

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Firma MSI mi nic nie mówi. ASUS jest interesującą propozycją, poza tym firma jest chyba dość dobra, tego wezmę pod uwagę. Po prostu odpadają wszystkie HP, Acery itp. Jakoś mam uprzedzenie do tych firm produkujących tańsze laptopy.

A wymagania do AutoCADA są tutaj:

http://www.ecad.boo.pl/?p=304

Z tym, że do wydajnego i bardziej zaawansowanego korzystania z niego myślę, że muszą być stanowczo wyższe, a trochę zamierzam na nim popracować. Z drugiej strony na moim obecnym kompie CAD działał dobrze.

Czekam na dalsze propozycję i dzięki za tą poprzednią.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

MSI? jest to jedna z lepszych marek w laptopach, znana jest z tworzenia dobrych gamingowyh konfiguracji(oczywiście robi płyty główne itd) tylko te gamingowe kofingi to oczywiście cena i w sumie konurują z alenware. Acer to coraz lepsza firma, ma dobry serwis bodaj w czechach, hp? wg mnie dv6 mają dobrze wykonane budy i moim głównym zarzutem wobec tej firmy jest tragiczny serwis. Firmy niewiele się róznią między sobą bo tak na prawdę w bebechach mają to sam - kwestia tego ile liczą sobie, w jaką budę wpakują i jak z temperaturami(a tu idzie kwestia modelu czy linii) Innych? znajdz mi inne sprzęty w tej cenie z i5(na więcej nie ma co liczyc a i tak jest dobrze) i mocniejszym gf niż 540(skoro to najsilniejszy gf z średniej półki) wiedz ze jedynym mocniejszym sprzętem do 3000 byłoby coś na i7(tylko wątpie czy jest coś na SB, skoro i5 wydajnością jest zaraz pod starszymi i7) albo w innym kofingu i jest to hp dv6-6030 za ok 2800 - i5 +6770GDDR5 i jest to najmocniejszy kofing i z pt widzenia gracza. Dopiero gdzies przy 4k zaczynają sie gamingówki na gf gtx. Na lenowo z kofingiem asusa musiałbyś dołożyć z 1000zł, a do dela sam nie wiem(widziałem sprzęt z bebechami które konstrukcje za 1700 przebijają a del sobie za to policzył 2300 :) )

Ja Ci tylko dobrze radzę, ale z mojej wiedzy w tej cenie niż asus, msi, hp, i jeszcze jakiś acer nie wymyślisz, toshiba,dell, lenovo w tych cenach mają mierne kofingi kompletnie nieopłacalne.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja ostatni nabyłem następujący model:

http://www.euro.com.pl/laptopy-i-netbooki/...742g-w7hp.bhtml

a to moja recenzja (również dostępna na załączonej stronie)

"jestem szczęśliwym posiadaczem tego laptopa od tygodnia, jestem bardzo zadowolony, typowy kombajn multimedialny w przystępnej cenie, gry, filmy, pisanie, programowanie na tym laptopie to czysta przyjemność, do poważnych wat zaliczę jeden głośniczek (taki jak w muzycznych komórkach) po lewej stronie koło włącznika nad klawiaturą, który ma dobry głos i jakość sama w sobie nie jest zła (na gry jest ok, filmy tez daje rade) ale jeden głośniczek to w dzisiejszych czasach to naprawdę to jakieś nie porozumienie, do słuchania w tle muzyki się nadaje ale nic więcej pod względem samej muzyki... dodatkowo wadą jest również grzanie się przy grach, jeśli grafika nie jest obciążona to laptop praktycznie się nie grzeje ale jeśli już coś włączymy na max detalach (na przykład Dead Space1, Left 4 Dead1 ) to wszystko chodzi płynie ale bez podstawki chłodzącej się nie obejdzie, na szczęście wywiew gorącego powietrza jest z boku... najbardziej zaskoczyła mnie cicha praca, praktycznie zero szumienia przy pracy bez problemy można go zostawić włączonego na noc żeby wszystkie torrenty się pościągały, jest na prawdę bardzo cichy!!!!

Plusy: cena, cicha praca, lekkość, wydajność, wygodna klawiatura

Minusy: grzeje się , słaby dźwięk"

myślę że w tej cenie nie znajdziesz nic lepszego a co do grzania to coś za coś albo wydajny grzejnik albo ultra mobilna słaba platforma....

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@djbacu

Ile ty dałeś za tego acera? :O ale te niedawno to chyba pół roku temu i więcej, bo inaczej to nieźle przepłaciłeś za sprzęt. W tej cenie i identycznymi cenami tak ciężko. ale w zbliżonym przedziale masz asusa i msi, a dokupienie ramu to akurat najmniejsza róznica, a OS nie dla każdego jest istotną kwestią ale asusie i msi(acer by sie znalazł lepszy) mają i5 na sb:) przykro mi ale mocniejsze sporo procki:)

A co do samej recenzji - jakby cicho nie chodził przy zintegrowanej grafice to byłoby już przegięcie:)

Poza tym i5 na sb przy wysokich temperaturach obniża napięcie. i w max stresie asus do 80stopni kiedy aser zalicza 90:)h. ale prawda acer nienajgorsze ma temperatury porównując ze starymi i5

I jeszcze jedno, zawsze problem z temperaturami może być lepiej lub gorzej rozwiązany, a wyższe temperatury to mniejsza żywotność sprzętu.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...