Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Nick Wazalski

Internet w BlueConnect...

Polecane posty

Może to błąd, że piszę tutaj o tym. Jeśli tak, to mnie poprawcie.

Problem mianowicie polega na pobieraniu dużych plików (np. ok 200 mb). Pobieranie trwa powiedzmy do 4,3 mb i stop! Przestaje pobierać. Dla odmiany, małe pliki, 10 - 20 mb pobiera normalnie. Przy większych po prostu przestaje pobierać. Widzę jak w okienku "pobieranie plików" nie wzrasta ilość ściąganych danych. Pobieranie po prostu zamiera. Próbowałem pobieranie innym programem (jDownloader) lecz dzieje się to samo. O co może chodzić? Co z tym zrobić?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość lynenhynenh

Bo to internet mobilny i ma ograniczenia. Przejrzyj dokładnie ofertę operatora, w każdym razie uważam że mobilny nie nadaje się do pobierania takich wielkich kloców...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@lynenhynenh

Tak, i po co komu wiecej niż 640kb ram:)

Po pierwsze wszystkie sieci mają nocne nielimitowane pobieranie i może chodzić szybciej niż twój net domowy, a taki lte ssie obecnie 75mbps gdy wyjdzie z testów 100 docelowo jeszcze wiecej przy okazji rozpowszechnia się standard hdspa +(Dc) dający 42mbps jak na tym się nie da sciągać to pewnie siedzisz sobie na wimaxie 1gbps:)

@Nick Wazalski

Jak masz możliwość zainstaluj na innym kompie(najlepiej jak masz drugi sprzęt, jak nie, to u kogoś w pobliżu) Jak z zasięgiem i którą masz ofertę blu? Bo gdzieś mi się obiło ze w którejś ofercie jest limit na to, choć zacięcie na 4,5mb.... i Gdzieś gdzie łapie zasięg z innego BTS. Jest możliwość ze w czasie dużego ruchu jest blokowana możliwość pobierania wiekszych plików. Sprawdź więc ok 12, 2 w nocy czy bedzie to samo. W takim wypadku masz lipe i problem nie podlega reklamacji. Ew poszukaj sposobów jak połączyć się z inną stacją w pobliżu, wiem ze wystarczy kupić antenę kierunkową i skierować ja na 2 bts. Jest jeszcze jakiś CHYBA jakis programowy sposób ale ja nie wiem dokładnie

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak się nazywa ta oferta BlueConnect, ale wiem, że limit miesięczny wynosi 5 gb. Chodzi o pobieranie przez przeglądarkę właśnie. Myślałem na początku, że to może jakiś błąd mozilli, ale jak już wcześniej pisałem, próbowałem przez program (jDownloader) lecz działo się dokładnie to samo. Co do zasięgu, to łapie w maksymalnej strefie, więc to raczej odpada. Pobieranie w nocy wygląda tak samo, pobiera do ok. 4,3 (czasem do 7,5) mb i stop. Mozilla jest w najnowszej wersji, ale i w starszych działo się to samo. Dziwne ...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problem z taryfą odpada, z zasiegiem też a prędkość pobierania w nocy i w dzień?

Jak rozumiem to samo jest niezależnie skąd pobierasz plik?

Po 12 przy odpalaniu filmu z anyfiles czy yt(polecam odpalenie jakiejś 20min w 720p) film dochodzi do końca? wiesz chodzi o to czy oglądając na zywo jakiś długi serial który będzie ważył jakieś 200mb(z anyfiles są lżejsze wiec lepiej z megavideo) czyli 40min. Zeby nie było nie namawiam do piractwa, jestem ciekawy czy przy takim transferze też bedzie problem

Masz is i av? Spróbuj też na całkowicie wyłączonym av i firewallu. System czysty?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W takim wypadku albo coś jest z bts ze ścina przy pobieraniu samych plików(choć wątpię czy odróżniałby tą a tą transmisje i raczej by to szło gdzieś dalej a wtedy wszyscy by na to narzekali) jedyną opcją jest dla mnie problem z systemem- pokombinuj z av i firewalem jak pisałem, ja nie mam pojęcia co to może być:)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten sam modem i karta na innym sprzęcie w tej samej okolicy - wykluczenie problemu z kompem

Inny modem(np komórka) to samo miejsce - wykluczenie problemu z modemem

Ten sam komp ten sam modem inna karta z tej samej sieci, nawet prepaid internetu - wykluczenie problemu z kartą

Test neta na tym samym sprzęcie (o ile masz lapa) w innym miejscu, chodzi o złapanie innej stacji nadawczej - wykluczenie problemu z wadliwą stacją(zgłosić info o problemie z nadajnikiem)

W sumie to ostatnie to jedyna opcja jeżeli wcześniejsze testy nic nie zmieniały ale ot takie upewnienie się. A test się przyda bo warto o tym wspomnieć składając reklamacje, co prawda śpieszyć z naprawą się nie będą, ale jedno zgłoszenie wiecej przyśpieszy sprawę

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...