Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Shrike

Rozwiązany: pamięć wirtualna a dużo RAMu

Polecane posty

Witam,

Mam zainstalowane 12 GB RAMU na komputerze (win 7 64 bit) i z niewiadomego mi powodu blaszak działa bardzo słabo. Przyszło mi do głowy, że to może być problem z pamięcią wirtualną, której nadmiar utrudnia pracę. System domyślnie ustawia mi 18 GB a dysku C, a mam tam tylko 100 GB miejsca. Jak ustawić pamięć wirtualną, żeby komputer działał maxymalnie wydajnie przy takiej ilości RAMu? Myślałem, żeby tą pamięć po prostu wyłączyć, ale system domaga się legalnego minimum. Ile, gdzie (jakie partycje C - 100 GB D - 100 GB E i G - po 400 GB) i jak to przydzielić?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://www.tomshardware.com/reviews/ram-me...ade,2778-7.html poczytaj wyciągnij wnoski

Ja na winxp 32bit przy 4Gb ram mam wyłączony plik stronnicowania. Odczuwalne jest mniejsze mielenie dyskiem. Tylko raz miałem problem bo jakaś gierka domagała się pamięci wirtualnej. A win7 domaga się minimum bo potrzebna jest do backupu czy jakiś innych pierdół (w komunikacie gdy pamięć wirtualna ustawiasz na 0 jest to napisane) więc jak nie korzystasz z tych funkcjonalność droga wolna.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to teraz wszystko jasne jeżeli chodzi o pamięć. Dzięki za odpowiedź. Pojawił się natomiast inny problem, którego wcześniej nie zauważyłem, więc od razu zapytam w tym dziale. Po zainstalowaniu Windowsa, coś mi się schrzaniło, więc zrobiłem szybki format, jeszcze raz instalując system. Teraz dopiero zauważyłem, że mi Windwos utworzył na dysku C katalog Windows.old, który waży grube 19,5 GB. Rozumiem, że zrobił jakąś zapasową kopię systemu, ale jak się tego pozbyć, skoro nie ma tam nic czego bym potrzebował? Wystarczy to po prostu wywalić do kosza? :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.


  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...