Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Hyper

Problem z monitorem i zasilaczem - naprawa nic nie dała

Polecane posty

Cześć.

Ok. stycznia ubiegłego roku został zakupiony mój komputer + używany monitor. Jest to ViewSonic VG700b.

Jakiś czas temu monitor przestał działać, nagle zgasł obraz. Monitor poszedł do naprawy. Podobno poszedł zasilacz.

Monitor został zwrócony z tym samym zasilaczem, który niby został naprawiony, ale nie wyglądał najlepiej, jednak cześć

do drugiej była przytrzymana gumką recepturką. Po jakichś 2h używania, zasilacz się spalił. Zasilacz został wymieniony,

a monitor na tym nowym zasilaczu także długo nie pochodził. Sprawdzałem na innych zasilaczach (to samo wejście ma zasilacz od głośników), ale jest to samo - czarny ekran, z głośników (nie jestem pewny czy z głośników monitora czy ze zwykłych) dochodzą trzaski.

Chciałem się dowiedzieć czy wiecie co dokładnie się zepsuło? Czy opłaca się to naprawiać?

Czy dam radę kupić za ok. 200 - 300 zł jakiś porządny nowy monitor z gwarancją?

PS. Możliwe, że to moja wina, ponieważ monitor został bardzo szybko po przywiezieniu podłączony.;/

Pozdrawiam Hyper.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

monitor wart góra 70 zł.

koszta naprawy mogą przekroczyć jego wartość, lepiej oddać go na części i kupić coś nowego.

za ok 400 zł można kupić coś ciekawego.

załóż nowy temat w dziale Składamy Komputer - Kupujemy części a na pewno chłopaki coś Ci poradzą.

W międzyczasie poczytaj sobie:

http://pclab.pl/art41137.html

może nie jest aktualne (maj 2010) ale da Ci jako takie pojęcie o temacie.

pozdrawiam.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...