Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

pancio2008

problem z płytą ASrock A780GXH

Polecane posty

Cześć

Mój problem jest następujący, otóż płyta wymieniona w temacie zupełnie nie reaguje po wpięciu wytyczki zasilacza do dodatkowego gniazdka zasilającego płytę-8pin. Zasilacz to antec 380w earthwatts. Gdy wtyczki nie ma w tym gnieździe to wentyl od procka się kręci,dyski startują itp ale płyta nie "pipka" i poza tym nie ma żadnej reakcji. Czy jest ona spalona?

Jeśli tak to czy da się to naprawić?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmm, byłem na gali i piłem herbate ale jak na mój gust to będzie tak:

- płyta ma uszkodzoną sekcję zasilania procesora (przepalony element = zwarcie [no nie zawsze]), przez co:

a) bez wtyczki zabezpieczenia uruchamiają układ, ale z powodu braku napięcia na sekcji procesora system nie postuje.

b) z wtyczką zabezpieczenia nie puszczają żadnego napięcia na płytę - brak reakcji na uruchamianie.

Mogę się mylić, bo płyty w rękach nie miałem :)

znalezienie i usunięcie problemu (jeżeli to jedyny - kompleksowych problemów nie opłaca się usuwać, zbyt wiele pracy; chyba, że masz MoBo za 700zł ...) może kosztować Cię od 50 do 100 zł, wstępna kalkulacja.

Płyta raczej ciekawe, jednakże platforma (AM2+) raczej średnio przyszłościowa...

Płytę jako uszkodzoną za ok 60 zł sprzedasz na allegro ... moja rada - przesiądź się na AM3 i DDR3 ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sam posiadam tą płytę i niemogę jej nic zarzucić a pozatym po aktualizacji biosu obsługuje procesory 6 rdzeniowe Phenom II x6. A autor może posiada stare pamięci ddr 2 które chce wykorzystać co uważam za dobrym pomysłem bo trudno teraz takie pamięci sprzedać a różnica między dd2 a ddr3 nie jest szczególna. No i przechodzenie na AM 3 też nie jest dobrym pomysłem dlatego że niedługo wychodzą nowe procki AMD które niebędą kompatybilne z AM 3 tylko AM 3 +

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...