Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Tokarief

Urywanie dźwięku w słuchawkach

Polecane posty

Miałem wcześniej małe problemy ze słuchawkami ale teraz to już kicha na maksa. Oglądam sobie filmik na Youtube, a tu nagle dźwięk urwało. Na nic się nie zdało przestawianie opcji i innych pierdół. Próbowałem nawet odłączyć i z powrotem podłączyć do tylnego wejścia, ale to nic nie dało. Jedynie jak ruszam kabelkiem to na 5 sekund się pojawia dźwięk, a potem znowu znika. I tak na okrągło. Ruszę choć odrobinę kabelkiem to dźwięk się sypie.

Słuchawki nie mam pojęcia jaki model. Już dawno wywaliłem kartkę, jest jedynie symbol E5 na obu muszlach słuchawek. I tyle. Żadnej nazwy firmy, nic. Nie wiem jak wszyscy zapamiętują, jaki mają model słuchawek. Pewnie czary jakieś. Kupiłem te słuchawki za około 30 zł w Saturnie.

EDIT: Jeśli to pomoże, mam zdjęcia moich słuchawek. Aha, odkryłem też, że jeśli ruszę tym kablem, wtedy dźwięk się pojawia, ale gdy puszczę ten kabel, wtedy dźwięk zanika.

Obraz 1: zdjcie0301m.jpg

Obraz 2: zdjcie0300w.jpg

Obraz 3: zdjcie0299h.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aha, odkryłem też, że jeśli ruszę tym kablem, wtedy dźwięk się pojawia, ale gdy puszczę ten kabel, wtedy dźwięk zanika.

Czyli coś Ci nie styka, zapewne już pod sam koniec kabla, w miejscu w którym wchodzi w słuchawki. Śrubokręt w rękę, rozkręcić i obejrzeć, co może być nie tak.

PS:

Nie wiem jak wszyscy zapamiętują, jaki mają model słuchawek. Pewnie czary jakieś. Kupiłem te słuchawki za około 30 zł w Saturnie.

I to pewnie jest powodem ;). Są ludzie, którzy na słuchawki wydają ćwierć miesięcznej pensji, a wtedy, uwierz mi, model pamięta się doskonale ;).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja powiem tak: szansa, że sam GŁOŚNICZEK jest uszkodzony jest nikła.

prawie zawsze winne są przewody - po pierwsze, mogą być uszkodzone na stykach (we wtyczce lub w słuchawce).

po drugie - mogą być przerwane gdzieś po środku, na kablu. Niewidoczne z zewnątrz - najprościej sprawdzić miernikiem w trybie mierzenia zwarcia na obydwu końcach przewodu każdą jedną żyłę - jak nie "pika", to znaczy, że przerwany.

proponuje iść do elektronika i poprosić o wymianę kabelka wraz z wtyczką. Kabel możesz sobie ponadto zażyczyć nawet 5 metrowy.

wtyczka metalowa 3zł + kabel po jakieś 2zł/metr + 5 / 10zł robocizna.

pozdrawiam.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...