Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

sebawilk

Temperatura, fan, cpu

Polecane posty

Witam

Mam drobny problem z temperaturą cpu. Phenom2 x4 955

Przy max wykorzystaniu 4x rdzeni temperatura samego procka dochodzi do 68 C, ale rdzenie grzeją się aż do 78C

Jak wymusić na wentylatorze od procka aby kręcił się szybciej? W biosie próbowałem już wszystkich kombinacji od automatycznych po ręczne.

Prędkość wiatraka nie przekracza 4000rpm i zauważyłem, że jest to prędkość uzależniona od temperatury procka, a nie rdzeni.

Speedfan - próbowałem tego programu, ale zatrzymuje wiatrak na 3500rpm.

Potrzebowałbym jakiś dobry program do wymuszania na fan cpu większą intensywność pracy ; ] Wiatrak [i radiator] jest boxowy i jest przystosowany do kręcenia się nawet z 6000rpm, a przynajmniej z 5000rpm.

Ps. o zużyciu się wiatraka nie ma mowy.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moze napiecie masz za duzo na procku i ci grzeje niemilosiernie ?

moze pasta na procku zle rozlozona ?

moze radiator zle zalozony ? przydaloby sie wyjac i zalozyc na nowo

Zacznij pisać po polsku! - Sevard

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moze napiecie masz za duzo na procku i ci grzeje niemilosiernie ?

moze pasta na procku zle rozlozona ?

moze radiator zle zalozony ? przydaloby sie wyjac i zalozyc na nowo

Na razie napięcie i taktowanie jest nominalne. Zdejmę i zobaczę może faktycznie źle założyłem radiator ;/

Nałożyłem na nowo pastę i różnica między temp. procesora, a rdzenia zmniejszyła się; temperatura spadła z 78C na 70c proc i 72 rdzenie. Wyczyściłem także radiator i dodałem 2 wiatraki boczne i temperatura przy max obciążeniu wynosi teraz 52-53C, więc z temperaturą nie ma już problemu.

Jednakże nadal mnie ciekawi jak zwiększyć prędkość wiatraka ;] skądś albo jakoś musiał dostawać polecenie, żeby kręcił się szybciej niż te 3500-4000rpm.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

poszukaj w pudlach instukcji, moze jakas znajdziesz dotyczaca tego wentylatora ? :> jesli nic nie bedzie to tylko na stronie producenta szukac rozwiazania...

/sevard masz zly dzien ? 500+ postow i nikt sie nie przyczepil do mojego stylu pisania, jesli to sa wasze nowe chore zasady to stracicie uzytkownika, a sadzac na przemial forum to cie to nic nie obchodzi...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...