Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Saavy

Mało FPS w grach

Polecane posty

Witam. Mój problem polega na tym, że w kilku grach mam bardzo mało FPS ( 10- 20 ) Jest to m.in. Gothic 3. Mam zainstalowanego QP i CM 2.2 oraz Community Patch 1.74.

Specyfikacja komputera:

Windows XP Professional 32bit

Procek AMD Athlon 64x2 5200+ 2x2,6GHz

Grafika GTS 250 512mb

2GB RAM

Proszę o jak najszybszą pomoc i wytłumaczenie mi co powinienem zrobić, aby gry działały płynnie. Pozdrawiam i z góry dziękuję.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

spróbuj zmniejszyć wymagania sprzętowe:)

Jeżeli nie pomoże, to przeczyść komputer, lub zainstsalować najnowsze sterowniki. Co do tego pierwszego, to polecam CCleaner. Słyszałem też, że Hotfix pomaga, klatki wzrastają o 5-10. Ale nie wiem( nie testowałem )

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na tym sprzęcie gra powinna hulać.

1. Zainstaluj najnowsze sterowniki ze strony producenta swojej karty graficznej.

2. Przeskanuj komputer na obecność szkodników programem antywirusowym. Możesz do tego dodać skan programem Malwarebytes Anti-Malware.

3. Jaki masz model zasilacza? (Odczytać to możesz z tabliczki znamionowej zasilacza po odkręceniu bocznej ścianki obudowy).

4. Podaj temperatury podzespołów w idle i stresie. (Możesz do tego użyć programu HWMonitor).

EDIT: Kiedy ostatnio formatowałeś dysk systemowy?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sterowniki zainstalowane mam najnowsze, wirusów najnowszy avast nie znalazł. Zasilacz to Modecom 450W, ostatnio formatowałem dysk jakoś tak 2 miechy temu, ale nie ja tor obiłem tylko sąsiad, bo się na tym nie znam.

Temperatury:

Grafika:

Idle- 48 stopni Celsjusza

Stres- 62 stopnie Celsjusza

Procek:

Idle- 45 stopni Celsjusza

Stres- 55 stopni Celsjusza

EDIT:Zainstalowałem najnowsze stery, ale problem nie minął. Pomóżcie :(

EDIT2: Naprawdę ludzie potrzebuję pomocy bo większość gier, które lubie ( Fallout 3 NV, Gothic itp. ) tną się niemiłosiernie :/ Doradźcie coś.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zasilacz do odstrzału, seria feel to tykające bomby, po za tym to on może powodować wymienione przez Ciebie problemy. Żeby się upewnić zmierz napięcia Jak mierzyć napięcia?

Zasilacz do twojego sprzętu mogę polecić taki Fortron FSP400-60GHN 400W

Co do fallout'a to w ogóle jest strasznie zbugowany i tnie się jak szalony. Rozwiązaniem jest ściągnięcie pliku d3d9.dll z tej strony i wrzucenie go do katalogu z grą, po odpaleniu wykryje twoją kartę jako GF7900GS i o dziwo nawet na full detal wszystko powinno śmigać. Dokładnie porównywałem grafikę z fix'em i bez i nie ma żadnej różnicy w wyglądzie gry, za to FPS 2 razy więcej powinno być.

PS. Przeskanowałeś komputer programem Malwarebytes? Co do Avasta to mam o nim dosyć niepochlebne zdanie.

Jak możesz to dodaj screen zakładki HEALTH z programu HDTune. Do ściągnięcia tutaj

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...