Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Milosz902

Rozwiązany: "Chłodzenie" procesora

Polecane posty

Witam. Mam procesor Intel Core 2 Duo e 4500. I takie chłodzenie (tzn. mniej więcej takie , bo model nie jest nigdzie napisany- wygląda ząb w ząb tak samo) http://www.spirecoolers.com/main/product_d....asp?ProdID=609

I teraz zacznę swoją historię:

Chłodzenie działa strasznie głośno. Na PCcie nie gram, więc postanowiłem zmniejszyć napięcie wentylatora na 5V. Była błoga cisza. Jednak w ten dzień miałem ochotę w coś zagrać. Zmieniłem napięcie z powrotem na 12V. Lecz nagle podczas włączania komputera pojawił się straszny ryk wentylatora i napis na ekranie brak obrazu. Pomyślałem, że musiałem coś naruszyć w obudowie, a że miałem trochę czasu ,a komputer był brudny postanowiłem rozebrać go całego, wyczyścić i złożyć. Wyczyściłem, złożyłem , odpalam. Działa, jednak ryk wentylatora pozostał. Pomyślałem, że można by najpierw naoliwić wentylator, ogółem wiem jak to robić jednak mam problem. Jak odczepić ten wentylator od tego radiatora? Czy można jakoś odkręcić ten wentylator i go naoliwić lub przykręcić nowy, jeżeli to nie poskutkuje. Chodzenie to jest ogółem mierne, ale nie mam pieniędzy ,żeby je teraz wymienić. Z góry dziękuje za wszystkie sugestie i porady

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.


  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...