Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Khasim

Logitech Chillstreamp roblem z lewą gałką

Polecane posty

Z góry zaznaczam - tak, odkopuję temat sprzed pół roku, ale po co zakładać nowy, skoro mam prawie identyczny problem?

Ok, oto i moja ściana tekstu:

Zatem - jak OP, mam Chillstreama, i z lewą gałką mam taki problem, że jak wychylam ją w kierunku "rogów", wtedy postać zwalnia i nie biegnie, tylko idzie (problem dotyczy głównie Prince of Persia 2008, ale zdarza się to w innych grach).

Pierwszą rzeczą, jaką chciałem zrobić, było pobawienie się w konfiguracji pada w Windzie (mam 7). W kalibracji pierwszy punkt to "naciśnij wszystkie rogi analoga", i wymyśliłem, że jeśli wychylę analog do około 2/3 zasięgu, na który pozwala jego budowa (tzn. ta "obudówka" wokół analoga), a nie do końca, wtedy komp będzie myślał, że wychylam go do końca, i w ten sposób naprawię problem. Może nie wyrażam się jasno, ale chodzi o to, że analog na padzie jest tak jakby ograniczony okręgiem, a w Windowsie wskaźnik lewej gałki porusza się na planie kwadratu, który to kwadrat najwyraźniej zachowuje się tak, jakby był opisany na tym okręgu, a powinien być w niego wpisany, wtedy poruszając wskaźnikiem po krawędzi okręgu trafiałbym w rogi kwadratu - w odwrotnej sytuacji jest to niemożliwe. W każdym razie zrobiłem tak, i w podglądzie windowsowym wyglądało, że jest OK, ale w grze nic się nie zmieniło. Może więc to problem sterowników, które pozwalają, by jakieś ustawienia gry je nadpisywały?

Pamiętam, że kiedy jeszcze siedziałem na 32-bitowym XPku, miałem ten sam problem, ale naprawiłem go instalując nieoficjalne sterowniki XBCD i długo, długo bawiąc się z nimi, aż uzyskałem pożądany efekt. Sęk w tym, że za diabła nie pamiętam, jak się te sterowniki instalowało na Viście/Win7. Pamiętam tylko, że potrzebny do tego był tryb testowy (który obecnie mam włączony na wypadek, gdybym potrzebował zainstalować niepodpisane cyfrowo sterowniki), nigdzie nie mogę jednak znaleźć poradnika do instalacji. Sam sterownik to tylko plik .exe, ale gdy próbowałem go tradycyjnie zainstalować, to nic się nie działo - program był zainstalowany, ale gdy uruchamiałem go, by skalibrować pada, to go nie wykrywał.

Dzisiaj wpadłem na pomysł, żeby rozebrać pada i opiłować te "ograniczniki wychylenia", żebym mógł dalej wychylić gałkę i dosięgnąć tych rogów.

Gdyby ktoś mógł mi wytłumaczyć, jak zainstalować te sterowniki XBCD na Viście/7 (mam instalki wersji 2.0.6 i 2.0.7) albo znalazł inny sposób na naprawienie problemu, niż kupienie nowego pada (wentylacja w Chillstreamie to genialna rzecz IMO, a kupno nowego wiąże się z ryzykiem powtórzenia usterki - czytałem na paru forach, że inni też mieli taki problem, ale nikt go nie rozwiązał...), byłbym bardzo, bardzo wdzięczny.

Nie odświeżaj starych tematów i nie podczepiaj się pod cudze wątki.-org

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...