Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Harashi

League of Legends: problemy nowego gracza

Polecane posty

zatem tak: może już był w tym całym forumowym chaosie temat o podobnej tematyce, ale ostatecznie chodzi mi o rozwiązanie konkretnie mojego problemu, więc postanowiłam bez dokładniejszego przeszukiwania tematów, założyć nowy z nadzieją na jakąś pomocną rękę.

O grze dowiedziałam się z recenzji CDA, co jest raczej mało istotną sprawą. Dość, że wyjasniała ona ogólny cel i sens gry, jednak na dokładniejsze opisy typu samouczek miejsca zabrakło.

(mam wrażenie, że chaotyczności wypowiedzi nie uniknę)

Gra zainstalowała się u mnie i nawet udało mi się niejako połapać w tym, w jaki sposób dołączyć do rozgrywki etc (na wstępie zaznaczam, iż samouczek gry przeszłam). Problem pojawił się z samym współdziałaniem z innymi graczami.

Okeej, wiem, to po części wina tego, że w angielskim łapię się w stopniu takim, że komunikację moge prowadzić, porozumieć jakoś się porozumiem, jednak na bardziej skomplikowane wypowiedzi jestem zbyt słaba.

Ale chodzi mi o to, że zupełnie nie łapałam się w całej rozgrywce, poza poruszaniem się postacią po ekranie i zabijaniem tych małych stworków prowadzonych przez komputer nie dałam rady zrobić niczego.

Teraz do rzeczy. Czego potrzebuję?

1. kogoś, kto po krótce mógłby objasnić mi na screenach co jest gdzie, jak po co i dlaczego.

2. spisu terminów których używa się w grze. Mówiąc jaśniej: wiem, że mmorpgi dysponują zazwyczaj masą skrótów i słów typu "buff", których znaczenie znane jest tylko osobom bardziej zorientowanych w grze. Przypuszczam, że z LoL jest tak samo.

3. jak największej informacji o wszystkim, co ty7czy się rozgrywki.

4. odpowiedzi na najważniejsze pytanie: brać się za to czy stwierdzić, że lepiej najpierw doszlifować angielski na diament, a do tego czasu dać sobie spokój?

5. zrozumienia o co chodziło mi w powyższym poście.

Za wszelaką pomoc będę niezmiernie wdzięczna. Mozna odpowiadać w tym poście, można też pisać do mnie na gg, bo zdaje się podałam je w profilu.

Jeśli coś jest nie tak z tematem to będę wdzięczna za poinformowanie mnie przez PW, a nie brutalne wrzeszczenie na mnie w postach, bo na forum CDA pojawiam się od święta i nie zadręczała bym was gdybym nie potrzebowała pomocy.

Z góry dziękuję.

H.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2. spisu terminów których używa się w grze. Mówiąc jaśniej: wiem, że mmorpgi dysponują zazwyczaj masą skrótów i słów typu "buff", których znaczenie znane jest tylko osobom bardziej zorientowanych w grze. Przypuszczam, że z LoL jest tak samo.

Słownik, jest w nim chyba wszystko, albo prawie wszystko co potrzebne.

4. odpowiedzi na najważniejsze pytanie: brać się za to czy stwierdzić, że lepiej najpierw doszlifować angielski na diament, a do tego czasu dać sobie spokój?

Ze słownikiem powinieneś zrozumieć najpotrzebniejsze rzeczy, a angielski to swoją drogą, bo zawsze się przyda...

Co do pierwszego i trzeciego punktu trochę nie chce mi się dzisiaj rozpisywać, tutaj trochę podstaw: Poradnik (punkt 6 i 7). Ogólnie radzę poczytać leagueoflegends.pl, forum tej strony i zagrać w Battle Training i parę Custom Game'ów z botami.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...