Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

stig44

BSOD po zmianie prędkości wentylatora na procesorze

Polecane posty

Witam. Mam pewien problem. Otóż jak powszechnie wiadomo standardowe coolery dołączone do procesorów są niezbyt ciche gdy steruje nimi "automat". Jest tak również w moim przypadku i podczas grania jest po prostu suszarka. Zaczęło mnie to denerwować i w programie AMD OverDrive, w którym można zobaczyć wszystkie informacje dotyczące procesora(m.in. obroty wentylatora, temperatura każdego rdzenia, taktowanie itp.) zmniejszyłem prędkość wentylatora na procesorze. Wszystko ładnie ucichło , temp. nie przekraczała 46-47 *C. Za którymś razem po zmianie obrotów wyskoczył BSOD, dosłownie na 1s-2s po czym nastąpił restart komputera. Przy innych operacjach nigdy mi nie pojawił się BSOD. Nie zawsze ten błąd wyskakuje, nieraz za 2 razem, nieraz w ogóle. Wiecie z czym może być problem, że takie coś występuje? Aha, znacie jakieś dobre darmowe programy do sterowania obrotami wentylatora? Chodzi mi o to, aby ustawić np. minimalne obroty, maksymalne, albo jakie obroty mają być w jakimś przedziale temperatur itp. SpeedFan-a nie podawajcie, bo już go miałem i nie chciał działać - pomimo ustawienia max. obrotów nawet na 60% to wykraczały one sporo ponad.

Sprzęt taki jak w sygnaturce czyli:

*** Procesor: AMD Phenom II X3 720 BE 2.8 GHz @ 3.4 GHz***

*** Karta graficzna: Leadtek PX9600 GT 1GB ***

*** Płyta główna: Gigabyte MA770T - UD3P ***

*** Pamięć RAM: A - Data 2GB DDR3 1333MHz CL9 ***

*** Dysk twardy: Seagate Barracuda 500 GB 16MB cache ***

*** Zasilacz: OCZ ModXStream Pro Modular 500W ***

*** Monitor: LG Flatron W1934S 19' ***

*** OS: Windows 7 Home Premium ***

[edit]

Przed chwilą zmniejszyłem obroty i komputer się zresetował - bez BSOD-u...Może to wina tego software'u?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...