Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Krychu4195

Nowa karta dźwiękowa, co wybrać?

Polecane posty

Witam. Obecnie posiadam kartę dźwiękową Envy Family Audio (6 kanałów). Jest niebyt wydajna, często mam z nią kłopoty, no i co najważniejsze nie obsługuję systemu EAX przez co nie mam większości dźwięków w GTA SA. Mam głośniki Logitech X-530 i myślę że z nową kartą będą brzmieć lepiej, bo teraz nie jest zbyt rewelacyjnie. Co mam wybrać? Oglądając oferty na allegro wpadłem na Crative Sound Blaster, w opisie widnieją wymagania a tam jest napisane że muszę mieć chipset i procesor od Intela.

Moja konfiguracja:

Płyta: MSI K7T266 Pro2-u

Procesor: Duron 1,8Ghz

Jaką kartę polecacie (poniżej 100zł)?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

X530... te głośniki na integrze pokazują co potrafią... Na lepszych nie będzie lepiej, a wręcz będziesz widział niedoóbki w dźwięku ;/ To że dźwięk masz słaby to wina głośników :P A EAX to nie jest jakiś boski power up, tylko system pogłosów. I nie poprawi tak jakości dźwięków jak myślisz...

I jak przeczytałem to 'muszą mieć czipset intela' to mi się śmiać zachciało xDD Może conajwyżej wymagać procesora na jakimś poziomie :P I Jak inna karta to audigy2. Dla X530 to i tak za dużo...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi chodzi o to żeby sobie w GTA zagrać z dźwiękami. A to że mi to przy innych rzeczach nic nie da to rozumiem. A mówiąc że są niezbyt rewelacyjne chodziło mi o to że zdarza się tak że jeden głośnik przestaje działać i muszę grzebać w ustawieniach od tej karty, a cały soft do niej nie jest zbyt przyjazny.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz wszystkie dźwięki. Tyle że nie zniekształcone przez EAX. Niegdyś była to norma, dziś mało która gra ma EAX. I problemy z głośnikami mogą być tego typu dwa.

1. moze np przypadkiem jakieś szarpnięcie, nawet nie kojażone z głośnikami wysuwać lekko wtyczkę - to się zdarza w plątaninie kabli

2. Jak chcesz zmieniać to tylko na Audigy2. Nic lepszego nie trzeba. Tylko sprawdź czy to wina karty czy nie np głośników :) Poza tym Audigy2 ma chyba EAX... Nie wiem tylko który.

Na marginesie używałem X530 i nie mam o nich dobrego zdania.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...