Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Dagox

Windows 7 - 64 bit czy 32 bit

Polecane posty

Kupiłem windowsa 7 na nowy komputer, tylko nie bardzo wiem jaką wersje lepiej zainstalować, 64 bit czy 32 bit?. Mam 4GB ram, komputer jest dla syna i będzie wykorzystywany głównie do gier. Wiem już że 64bit jest teoretycznie wydajniejszy, a 32bit obsłuży starsze gry i programy, ale nie wiem jak to wygląda w praktyce i którą wersje warto wybrać.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1) Wyszukiwarka nadal działa - temat poruszany co najmniej raz w tygodniu

2) wersja 64bit obsługuje duże ilości pamięci (np. 4 giga)

3) 64 bit znacznie lepiej zarządza pamięcią (wydajniej)

4) stare (bardzo) gry i programy mogą na 64 bitach nie ruszyć. Tylko zadaj sobie pytanie, czy grasz w gry takie jak theme hospital?

5) Windows 7 jest pierwszym systemem Microsoft w którym wersja 64bit działa bardzo dobrze stąd jest on aktualnie zalecanym systemem

6) nadal masz szansę uruchomić bardzo stare gry, ale przy użyciu np. dos boxa :>

7) aktualne gry (wraz z działającym systemem i pierdołami) nie potrzebują więcej jak 4giga ramu

W praktyce wygląda to tak, że jak na razie tylko Theme Hospital mi nie działa na W7 64bit - muszę używać dos box. Inne gry śmigają aż miło :) Nie mam również problemów z żadnymi urządzeniami zarówno w domu jak i w pracy. Ogólnie - polecam :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ogólnie temat rzeka. A więc - różnic pomiędzy x86 czy x64 dla przeciętnego Kowalskiego nie ma - poza jedną - wykorzystaniem pamięci. O ile ograniczenie w x86 wynosi 3.5GB RAM, to Ty jako przeciętny użytkownik tak naprawdę nie wyczujesz żadnej innej różnicy. Systemy 64 bitowe są tak naprawdę jeszcze przyszłością, dziś to nic wielkiego. Ale m.in. dlatego polecałbym Ci zainstalować 64 bitową wersję, bo nic nie tracisz, a w przyszłości możesz wiele zyskać. Co do gier - prawda jest taka, że jeśli nie odpalisz jej na Win7 x64, to masz 99% szans, że pod x86 jej też nie odpalisz... Dlatego wielu użytkowników ma w zapasie wgrany jeszcze XP, jakby czegoś nie mogli odpalić (np. ja mam tak dla gry Morrowind - wszystko inne chodzi).

Podsumowując - instaluj x64.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...