Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

czokum

BIOS nie trzyma ustawień

Polecane posty

Dopiero co zmontowałem kompa (ponad 2h roboty tak przy okazji zielony jestem i wymiana procka + plyty glownej troche mi zajela ;p)

Plyta : Gigabyte MA770-UD3

Proc: Athlon II x3 450

Odblokowalem 4 rdzen w biosie i wyszedl mi twor o nazwie Phenom II X4 B50(tak go widzi cpu-z) bez L3

Problem w ym, ze po kazdym wylaczeniu kompa znow mam 3 rdzenie a ustawianie za kazdym razem od nowa mija sie z celem. Co moze byc nie tak? Jakas tam zworka CMOS zle "wczepiona" czy moze bateria? data i godzina sie nie zmienia dodam.

Czy ktos moze mi powiedziec zo zrobic, lopatologicznie? ;p

Pozdrawiam; )

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest to ciężki problem do rozwiązania. Zmierz napięcia na baterii (powinna mieć lekko powyżej 3v) , innym sposobem jest zmiana biosu (upgrade), przy czym stara wersje musisz zachować. Jest to procedura dosyć trudna (pamiętam jak pierwszy raz się z tym męczyłem) , lecz i on czasem nie rozwiązuje problemu. Istnieje też 3 metoda ale na tym forum nie mogę o tym napisać poszukaj w google dłuższą chwilę a na pewno znajdziesz.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zauktualizowałem bios tak jak napisałeś i faktycznie trzyma już ustawienia, dzieki ;) Jednak gdy odpalilem gta 4 wszystko mryga doslownie po prostu tekstury pojawiaja sie i znikaja zmniejszone powiekszone, w falloucie new vegas mryga menu a gra chodzi ale po chwili sie zacina a w codzie black ops wszystko dziala plynnie jedynie te najodleglejsze tla mrygaja jasno. To znaczy ze proc jest nie stabilny i o stalym odblokowaniu moge zapomniec prawda? prime 95 mlucil 4 rdzenie przez 30 min i wszystko gralo ;/

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześci kupowałem w sklepach internetowych a zasilacz to CHIEFTEC 450, wystarczy?

Znalazłem cos takiego:

Od razu po odblokowaniu rdzeni trzeba zwiększyć trochę napięcie - co najmniej +0,050. Bez tego procesor będzie niestabilny. Jeśli to nie pomoże, a mimo to na pulpit się dostaniesz to zaniż trochę mnożnik

Czy to bezpieczne i czy to mogloby pomoc? Jezeli tak to jak to zrobic? domyslam sie ze w biosie ale tam jest nawalone i nie wiem ktore ustawienie dokladnie za to odpowiada.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...