Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

AlexZander1991

Battlefield Bad Company 2 - Dziwne spadki FPS

Polecane posty

Witam ,mam problem z Battlefieldem BF2 . Problem ten dotyczy znaczącego spadku FPS w tej grze. Problem pojawił sie gdy przywiozłem kompa do mieszkania w stolicy. Wcześniej co prawda wymieniana była płyta główna(Gra na starym sprzecie cieszylem sie ok. 4 miesiecy)(z 3gb ramu zrobilo sie 2gb bo karta ma niestety tylko 2 sloty) i przeinstalowywany windows ,aczkolwiek dzien przed przewiezieniem "pieca" BF działał tak jak poprzednio. Co do samego problemu ,wyglada on mniej wiecej tak ,że gram sobie z 5 min i cyklicznie objawia sie masowy spadek FPS ,z 30-40 gdzies na 10 (trwa to z 5-10 sek, po czym wszystko wraca do normy) a razem ze spadkiem fps rosnie ping(z około 130 do około 500).

Dodam, że zmiana detali nic nie zmienia bo nawet na najniższych dzieje sie to samo. Chciałem wykluczyc czynnik netu wiec zabralem kompa do domu ,niestety tam dzialo sie to samo. Probowalem juz reinstala systemu, gry ,update'owania sterownikow. Ostatnio nawet wylaczylem oprogramowanie Realteka( zintegrowana karta dzwiekowa) bo słyszalem, że gryzie sie z BF'em ale to nic nie dało. Avasta i Firewalla ,takze wyłaczałem.Jezeli ktos ma jakies rady prosił bym o pomoc.

Specyfikacja sprzętu:

-AMD Athlon 64 X2 Dual Core Processor 6000+, 3114 MHz

-ATI Radeon HD 4850 (512 MB)

-2GB RAM

-ASUS M2N68-AM SE2

-Windows Xp 32 SP3

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Potwierdzam to, co mówią poprzednicy - sam miałem spadki FPSów do rzędu 30-35 klatek. Co było przyczyną? Procek i jego temperatury, siegające ponad 100 stopni celsjusza. Dlatego przeczyść dokładnie komputer w środku, a jak to nie pomoże, to zobacz, czy aby procesor nie potrzebuje nowej pasty termoprzewodzącej.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok, to moze byc to , miał bym tylko jedna prosbe jezeli ktos zna jakis dobry freeware do sprawdzania temperatury. Byłbym rowniez wdzieczny jezeli ktos by mi mogl podac jakies przedziały temperatur w stresie (tzn. czy np. temperatury 50-70 to dobre a juz 80-90 zbyt wysokie). Dzieki za rady, zobaczymy czy problem zniknie

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co widzialem w everescie przy graniu w bf'a ok. 15 min procek ma temp 66*C(alt+tab i sprawdzanie odczytow everesta, co jak mam nadzieje nie zmienilo zbytnio odczytow).Zobaczylem, ze to samo dzieje sie w FIFA 11 .Procek jest czysty nie ma kurzu na wiatraku ani na radiatorze, jedyne do czego mialbym watpliwosci to pasta termoprzewodzaca bo IMO wyglada na troche zużyta,aczkolwiek za bardzo sie na tym nie znam wiec nie moge stwierdzic w 100% czy jest z nia cos zle .

Dzieki za sugestie ,zapytam sie znajomego i w razie potrzeby zakupie nowa paste.

PS. W spoczynku procek ma 45-50*C ,wiec chyba cos sporo :(

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jedyne do czego mialbym watpliwosci to pasta termoprzewodzaca bo IMO wyglada na troche zużyta,aczkolwiek za bardzo sie na tym nie znam wiec nie moge stwierdzic w 100% czy jest z nia cos zle .

W spoczynku procek ma 45-50*C ,wiec chyba cos sporo

Czy ty zdjąłeś cooler proca sprawdziłeś pastę i ponownie założyłeś bez zmiany pasty. Jeśli tak to tak się nie robi. Trzeba zmienić pastę, aby wypełniła mikroszczelinki pomiędzy coolerem a prockiem. W spoczynku ta temp. jest troszkę za wysoka. Może zmieniałeś coś w biosie co do procka. A twój prco nie powinien mieć więcej niż 70-75*C. A grafa w krytycznych warunkach zazwyczaj wytrzyma nawet 120*C ale nie zawsze się to kończy pomyślnie dla niej. Lecz 90*C jest jeszcze ok. ale 100*C oznacza, że coś jest nie tak, czyli radiotor ma kurz, pasta na rdzeniu grafy jest zużyta, wentylator nie spełnia swojej funkcji poprawnie bądź obudowa nie jest dobrze wentylowana. 66*C nie martwiłbym się. Możesz jeszcze przetestować procka prime95, a grafę Furmarkiem. I zobaczyć wyniki po kilku min. testów.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chciałbym podpiąć się do tematu. W BF:BC2 gram na laptopie (Aspire 5739 - T6600 2,2 GHz, 3 GB RAM, GF 240M 1 GB). Gra na średnich chodzi ok. 30 klatek. Ale... Po ostatnim patchu pojawiły się problemy, gra nagle dostaje zadyszki, pingi skaczą, FPS spada do 10. Muszę opuszczać mecz i wchodzić na nowo na serwer, by wróciło do normy. O co może chodzić? Bug w patchu? Temperatury mam normalne, więc nie w tym rzecz, a i inne gry działają poprawnie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odświeżam ten temat, bo problem mam podobny. Wręcz dziwny. Dziwny z tego powodu, iż po paru minutach gry wszystko się stabilizuje i chodzi w miarę płynnie. Ale początki są koszmarne.

Zawsze po dołączeniu do serwera gra przycina jak diabli - rozumiem, że jest to spowodowane ładowaniem się tekstur. OK, to jeszcze mogę przeboleć. Ale czemu zawsze, ale to zawsze w trybie Rush, kiedy atakujący podkładają po raz pierwszy w meczu ładunek pod któryś cel - zawsze występuje 3-4 sekundowa przycinka. To jest chyba najbardziej irytujące.

Podobne przycięcie ma miejsce co jakiś czas, kiedy zostaję trafiony. Nie ma żadnej reguły - czasem naparzają we mnie i nie mam takich problemów, czasem jedna kulka i stoję w miejscu, nie mogąc się ruszyć.

PC mam słaby - 2GB ramu, 1.8 Dual Core i GF7600, więc to pewnie wina sprzętu, ale nie jestem do końca pewny, bo w końcu czemu chwilami jest bezproblemowo, a chwilami nie do zniesienia?

Na szczęście chwile "płynne" są dłuższe i częstsze niż te z przycinkami :P

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...