Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

player220

Rozwiązany: Mail z pobieraczek.pl

Polecane posty

Nie byłam pewna, gdzie o tym napisać, więc piszę tutaj. Za utrudnienia przepraszam.

Zarejestrowałam się na stronie pobieraczek.pl pisało, że 10 dni pobierania jest za darmo, żeby za darmo przetestować stronę przez 10 dni...Nic nie ściągnęłam, bo chciałam tylko sprawdzić jak to działa...

Teraz przyszedł mi dziwny meil:

Szanowna Pani,

Ze względu na nie wywiązanie się przez Panią do dzisiaj z zawartej z nami umowy z dnia 28.08.2010 będziemy zmuszeni wystąpić przeciwko Pani na drogę sądową w celu wyegzekwowania przysługujących nam wymagalnych należności. Na podstawie ustawy z dnia 18 lipca 2002 roku o świadczeniu usług drogą elektroniczną (Dz. U. Nr 144 poz. 1204) doszło do zawarcia wiążącej obie strony umowy.

Pozew przeciwko Pani zostanie skierowany do właściwego miejscowo sądu przez współpracującą z nami kancelarię prawną na podany przez Panią podczas zawierania umowy adres:

Przypominamy, że podawanie fałszywych danych osobowych mających na celu wprowadzenie w błąd drugiej Strony umowy stanowi przestępstwo oszustwa zagrożone karą pozbawienia wolności od 6 miesięcy do 8 lat. Jeżeli podczas rejestracji podali nam Państwo fałszywe dane osobowe (otrzymamy wtedy zwrot listu z pozwem) o popełnionym przestępstwie niezwłocznie zawiadomimy właściwe organy ścigania. Do identyfikacji posłuży nam adres IP, z którego nastąpiło zawarcie umowy oraz jej dokładny czas i data. Polscy usługodawcy internetowi mają obowiązek zapisywania, który z klientów o danej porze korzystał z danego adresu IP, właśnie na wypadek ewentualnych przestępstw lub wyłudzeń dokonanych przez klientów.

Pani adres IP użyty podczas zawierania z nami umowy z dnia 28.08.2010 to........... W związku z powyższym zastrzegamy sobie prawo do wykorzystania zgromadzonych o Pani danych w celu wyegzekwowania należności wynikającej z zawartej umowy oraz ewentualnego przekazania ich właściwym organom ścigania w przypadku podania fałszywych danych.

Niniejszym pragniemy poinformować, że wyznaczamy Pani ostateczny termin na dobrowolną spłatę zaległości. Jeżeli usługa Pobieraczek5 nie zostanie opłacona w przeciągu 3 dni od dnia otrzymania tej wiadomości, wówczas zainicjujemy czynności prawne opisane wyżej, co wiązać się będzie dla Pani z dodatkowymi kosztami (sądowymi i windykacyjnymi) oraz w wypadku podania fałszywych danych zawiadomieniem właściwych organów ścigania i poniesieniem związanych z tym konsekwencji.

Zaległą kwotę w wysokości 94,80 PLN należy zapłacić w ciągu 3 dni od dnia otrzymania niniejszej wiadomości. Istnieją dwa sposoby opłacenia należności:

1. Poprzez usługę Dotpay dostępną pod następującym adresem: https://ssl.dotpay.pl/?pid=CY12NK198LUZH4ZQNER4R48HRUHYK9EZ

Prosimy postępować zgodnie z instrukcją wyświetlaną na ekranie oraz podanie adresu email użytego przy rejestracji w serwisie Pobieraczek.pl.

2. Poprzez przelew bankowy na następujące dane:

Nazwa odbiorcy: Eller Service S.C.

Numer rachunku: 36 1600 1303 0004 1002 2832 0150

Tytuł przelewu: Pobieraczek5 - [CIACH]@wp.pl

Gotowy blankiet wpłaty możecie Państwo wygenerować pod adresem http://www.pobieraczek.pl/przelew.php?eml=...sFrbuaehXnxKCYG

W razie pytań prosimy o kontakt z biurem obsługi klienta pod adresem bok@pobieraczek.pl

Z poważaniem,

Zespół Pobieraczek.pl

Wyszło na to, że rejestrując się zawarłam jakąś umowę! Nie wiem w ogóle o co chodzi. Czytałam regulamin i cennik. Pisało tylko, że 10 dni zaa darmo a potem tylko Limit 5 GB transferu miesięcznie, okres świadczenia usługi - 12 miesięcy od dnia jej aktywacji - 7,90 PLN itd...

Mam to niby zapłacić? Co ja mam zrobić?

dane podałam nieprawdziwe...

Tylko proszę nie dobijajcie mnie tekstami, że nie umiem czytać itd. Potrzebuje pomocy, a nie dobijania.

Z góry dziękuję. I proszę o szybkie odpowiedzi, bo dali mi tylko 3 dni na uregulowanie płatności.

Wyciąłem Twój adres mailowy, żebyś nie miała kolejnych nieprzyjemności.-org

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem dokładnie czy to jeszcze aktualne, ale Pobieraczek za rozsyłanie czegoś takiego miał problemy. Wszyscy ignorowali te e-maile i nic się nie stało. Nie śledziłem ostatnio ich poczynań, więc dokładnie nie powiem. Moim zdaniem wciąż wyłudzają kasę. Niech jeszcze ktoś mądrzejszy się wypowie :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem właśnie, że pisali już o tym na forum, ale piszę jeszcze raz, bo tamte wypowiedzi są dość stare. Proszę o pomoc...Nie rozumiem czemu miałabym im płacić, nawet nie korzystałam z tego serwisu. Po drugie nie jestem osobą pełnoletnią no i czytając na tym forum wypowiedzi innych użytkowników dowiedziałam się, że podobno można odstąpić od takiej umowy w ciągu 3 miesięcy?

Umowy o któej istnieniu nawet nie wiedziałam.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To działa na tej zasadzie, że jeśli ktoś się przestraszy to zapłaci, jeśli nie to nie zapłaci, a firma mu nic nie zrobi. Nie wniosą procesu przeciw osobie, która nie zapłaciła, bo ktoś by się mógł nimi zainteresować, a ich działalność z co najmniej paru powodów legalna nie jest. [...]

IMO możesz to olać.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.


  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...