Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

kamm

Starszy Laptop HP Compaq nc6220

Polecane posty

Witam. Posiadam starego laptopa HP COMPAQ NC6220. Niedawno ten sprzęt zaczął świrować, podczas użytkowania zawiesza się i wtedy nie można nic kompletnie zrobić, pozostaje wyjęcie bateri. Pytam doświadczonych. Od czego to może być ? przegrzanie jakichś podzespołów? Z tego co wiem (a wiem mało na temat laptopów) jeśli byłaby za duża temperatura laptop by się wyłączył? Spytacie może po co ten złom trzymam? Fakt, staroć.. Ale cóż jeśli można coś z tym zrobić byłoby świetnie może pochodzi jeszcze z pół roku, chociażby do wejścia na gg, kiedy stacjonarny zajęty..

Czego próbowałem?

-- 2x reinstal Windowsa

Zbieg okoliczności?

Laptop zaczął się zawieszać i przy niektórych próbach włączenia nic nie wyświetlał był tylko czarny ekran, gdy coś się popsuły sterowniki od Wi -Fi (Posiadam router i używam laptopa do surfowania w sieci przez Wi - Fi). Wszystko grało jakiś czas, nagle włączam komputer. Internet się nie połączył, a w menadżerze urządzeń przy odpowiednim sterowniku widniał wielki żółty znak zapytania. Sterowniki kilkakrotnie odinstalowywałęm. Nothing happened :(

Szukałem pomocy na wielu forach w tym PC FORMAT. Ktoś polecił mi aby zresetować/zaaktualizować biosa. To dlaczego wcześniej działał?

Suma sumaru proszę o podpowiedzi co z tym fantem zrobić. Będę bardzo wdzięczny. Dziękuję

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chłodzenie bym przeczyścił tylko nie wiem jak. Chłodzenie miał raczej dobre czasem nawet podnosiłem laptopa ale to nic nie zmieniało. Karta sieciowa się raczej nie "usmażyła", bo to jest taki bardzoo dziwny problem, ponieważ hmm. lepiej opiszę.

Załóżmy, że podchodzę do latpopa i go włączam, laptop się nie włącza jest czarny ekran, wkładam i wyjmuję baterię (żeby go wyłączyć) uruchamiam oo jest :D włączył się połączam internet o działa wchodzę na gg <zawiesił się. Resetuję wyjęciem bateri znowu czarny ekran. Ponawiam to ostatnie, włączył się ale internet już się nie połączył sterowniki już uszkodzone. I tak jest w koło macieju. To jest jakieś chore Oo no ale tak jest. Jeśli macie jeszcez jakieś propozycje - pisać, ale widzę, że bez odniesienia do naprawy się nie obędzie. Jeśli naprawa wyniesie do 50 zł naprawię, bo nie ma co w złom inwestować. Ale puki co odświeżam stronę i czekam na odpowiedzi ! :wink:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możesz spróbować sprężone powietrze wdmuchać w otwory wentylacyjne. Musisz jednak pamiętać o zablokowaniu czymś wentylatora, w innym wypadku łożysko może dostać w kość. Jeśli nazbierało się tam więcej kurzu i zanieczyszczeń, może być konieczne otwarcie laptopa i usunięcie ręczne.

Nie mówię, że to może być przyczyna, ale przeczyszczenie na pewno nie zaszkodzi.

Możesz również spróbować twardego resetu, ale tą procedurę musisz znaleźć w internecie. Ewentualnie wyjmij baterie z lapka na noc, włóż rano i zobacz czy problem będzie dalej występował.

edit:

Sprawdź też jak działa z wyjętą zupełnie baterią.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...