Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Kacapter

Potrzebna pomoc

Polecane posty

Witam interesuję się kupnem laptopa. Urządzenie będę chciał wykorzystać do obsługi programów takich jak solidWorks, catia, visual studio, mathcad i Autocad .

Będę chciał oglądać filmy w rozdzielczości Full HD na telewizorze.

Grał w nowe gry Typu Wiedźmin 2,3 w miarę wysokich detalach, Dying light, Cs:Go itp

budżet to około 3k i już wybrałem dwa modele co mnie intersują

http://www.morele.net/laptop-msi-gx70-3be-061xpl-599374/

Oraz

http://www.x-kom.pl/...cts/201904/show

różnica w cenie pomiędzy tymi dwoma notebookami jest ok. 300 zł i chciałbym się dowiedzieć czy warto. Może znajdziecie jakąś alternatywę, ale 3299zł to ostateczność. Z góry dzięki za pomoc

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Brutalnie:

Jeśli nastawiasz się na detale wyższe od niskich/średnich w laptopie, w przypadku Wiedźmina 3; szykuj się na minimum i7-4702MQ oraz układu graficznego pokroju GTX 870M/965M w wersjach z przynajmniej 3 GB pamięci.

MSI ma fatalny procesor, zarówno praca, jak i na granie będzie katorgą. Lenovo ma kiepską matrycę i w wersji z i7 ma tendencję do throttlingu, ale alternatywy za bardzo nie widzę w tym budżecie (może jakby gdzieś się znalazł po obniżce ceny Acer VN7-591G).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wersja z i7 bywała też w górnym limicie na Alledrogo i w sklepach.

Głównym problemem jest fakt, iż budżet nie pozwala na zakup uniwersalnej do wszystkich zastosowań.

W ogóle z wydajnością może być zabawnie:

- Mathcad i Autocad powinny najlepiej działać na jak najwyżej taktowanym rdzeniu (i ponieważ są zasadniczo jednowątkowe to na i7 będą lepiej działać)

- Solidworks obsługuje HT, ale nie wiele rdzeni i lepiej będzie działał na i5-4210H

- CATIA obsługuje wiele rdzeni, ale lubi też wysokie taktowanie - prawdopodobnie będzie wydajniej na i7, ale różnica między i5-4210H@3,2-3,3 GHz, a i7-4710HQ@2,5 GHz wcale duża może nie być - mówię tu o przypadku Lenovo Y50-70, czy niektórych gubiących takty MSI-ów

- Mathcad oraz Visual Studio lubią pamięci w dual channel (Mathcad jest do 20% bardziej wydajny)

- Wiedźmin 3 jakie ma wymagania to słychać i nie nastrajają one optymistycznie

Prawdę mówiąc to uważam, że budżet jest za mały i jeśli priorytetem nie są gry to bym raczej sugerował jakiegoś Thinkpada, ew. w drodze kompromisu ww. Acera.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra czyli wiedźmin odpada na wysokich (chodź uważam, że powinien udźwignąć 60 fpsów przy 1920x1080, te wymagania są wzięte z sufitu trochę). Ale pomijając wiedźmina na tym Lenovo w resztę gier typu LoL ,cs GO , dying light itp będą chodziły płynnie?

2. Mam pytanie, dlaczego procesor w tym msi jest słaby?

3.Jeśli chodzi o te programy to nie za wiele mówią mi te wszystkie opisy co jaki program wykorzystuje. chodzi mi czy na tym laptopie lenovo te programy będą po prostu działały w miarę sprawnie. Nie chodzi mi o jakąś pedantyczną szybkość i dokładność, Nie jestem jakimś jeszcze Pro konstruktorem co musi mieć wszystko na błysk, na razie się uczę. Najbardziej zależy mi na autocadzie i Solidworksie.

4. Czy różncia z tym Lenovo z i5 a i7 jest duża i zauważalna?

5.http://x-kom.pl/p/215060-notebook-laptop-15-6-acer-vn7-591g-i5-4210h-8gb-1000-gtx860m.html?gclid=Cj0KEQjwi-moBRDL4Omf9d_LndMBEiQAQtFf8-Ud3zuZ6wDYaqj3Irm_MnyRkgKF1ejn_B82RL163LYaAj8N8P8HAQ

Wybacz, ale ten Acer którego poleciłeś, wydaje mi się gorszy zauważ że ten GTX 860M ma w lenovo 4 Gb pamięci a w Acerze tylko 2

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ad. 1: O ile wiem, wymagania nie są wzięte z sufitu - Wiedźminy miały zawsze w dniu premiery masakryczne wymagania sprzętowe i przeciętną optymalizację. Dying Light będzie chodził, ale raczej średnio (to też jest jedna z bardziej wymagających produkcji).

Ad. 2: A10-5750M w jednowątkowych zastosowaniach ma wydajność mobilnego Celerona, w wielowątkowych zastosowaniach zbliża się do i3.

Ad. 3: Od tego, co dany program wykorzystuje, zależy jaka konfiguracja będzie najwydajniejsza. Zwłaszcza, że podałeś przynajmniej 2 "kobyły" potrafiące zeżreć każdą dostępną ilość RAM-u.

Ad. 4: To zależy od aplikacji i gry. Ze względu na kretyńskie ustawienia granicznych temperatur procesora, wersja z i7 ma tendencję do zbijania taktowań do wartości bazowej pod bylem obciążeniem. Spodziewałbym się większej wydajności i5 w SolidWorksie, LoL-u oraz CS:Go. Za to sporo większej wydajności Y50-70 z i7 w CATIA, środowiskach programistycznych, czy Wiedźminie 3.

Ad. 5: Przy tej klasie układu graficznego, czynnikiem ograniczającym wydajność będzie sam układ, a nie pamięć - gry owszem zaalokują więcej pamięci, ale pożytek z tego będzie dążył (na razie) do zera.

GTX 860M ma wydajność gdzieś w okolicach między R7 265, a GTX 660 przeliczając na stacjonarne. Acer ma zdecydowanie lepszej jakości matrycę i oprócz utrudnionego dostępu do podzespołów nie ma większych felerów - ot, udana konstrukcja.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...