Jump to content
Sign in to follow this  
filipek632

Zgon na pogrzebie - Death at a Funeral (2007)

Recommended Posts

1243530896717862.jpgCzy ktoś kiedyś powiedział, że pogrzeb kogoś bliskiego musi być smutną uroczystością ? To na pewno...ale ten film temu stara się zaprzeczyć i to mu się nadzwyczaj dobrze udaje !
Śmierć ojca głównego bohatera - Daniela, staje się dla niego smutnym obowiązkiem zorganizowania pogrzebu, zaproszenia gości i załatwieniu innych temu podobnych spraw. Matka, jak i reszta rodziny pogrążona w smutku, który nie sposób opisać...ale każdy z nich ma własne problemy. Jedni lękają się śmierci i swojego stanu zdrowia, drugim strasznie spieszno wyjść z uroczystości, inny ma "problemy z ziołem", a jeszcze inny stara się przypodobać kobiecie. Wszystko powinno odbyć się w jak najlepszym porządku, ale gdy stanie się jedna straszna rzecz, kolejne są już kwestią czasu...

Oglądając ten film, uśmiałem się do łez.

Najlepsza była scena jak wujek Alfie chciał się [beeep]

:D Naprawdę przyjemna fabuła filmu, jak i dobra gra aktorów, przykuła mnie do tego filmu. Jedna z ciekawszych i zabawniejszych komedii ostatnich lat.
Ocena: 8/10


reżyseria: Frank Oz
scenariusz: Dean Craig
premiera: 23 listopada 2007 (Polska) 2007-11-23 10 lutego 2007 (Świat) 2007-02-10
produkcja: Holandia, Niemcy, USA, Wielka Brytania
gatunek: Komedia

Share this post


Link to post
Share on other sites

Bardzo fajna komedia ta scena z wójem była naprawdę dobra, podobała mi się również obsada filmu, jak i obietnice Aarona dla żony no i scena na dachu ten kto oglądał wie o czym mówię. Komedia idealna na nudny wieczór, 7+/10.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Bardzo lubię brytyjskie filmy i brytyjski humor. Jednak akurat ten nie przypadł mi do gustu. Zaczynając od przewidywalnych i zgranych motywów ("zioło" jako jedno ze źródeł komicznych i kłopotliwych sytuacji - ile razy już to było ?) , sama formuła filmu bardziej przypomina obyczajowy - szczególnie zakończenie 'z morałem', a postawa bohaterów skłania do przypuszczeń, że gdyby wysilili się trochę bardziej, rozwiązaliby wszystko znacznie wcześniej. Nie był to jednak zły film, ale też na pewno nie taki do którego będę chciał wracać. Ot, na jeden raz bez żadnego bólu można obejrzeć i czasem się pośmiać. Wystawiam ocenę 6/10

Share this post


Link to post
Share on other sites

Czarny humor to jest podstawa humoru w moim życiu  jako takiego, ale tutaj mimo takich predyspozycji nie zagrało mi to idealnie. Wszystko wg. utartych schematów i nic nadzwyczajnie śmiesznego.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Sign in to follow this  

  • Recently Browsing   0 members

    No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...