Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Cpt. Zero_PL

Podłączenie PS3 do sieci domowej WIFI

Polecane posty

Mam problem z podłączeniem konsoli PS3 do internetu poprzez Wi-fi. Sytuacja wygląda następująco: mam stacjonarny komputer (winXP), do którego podłączony jest zwyczajny internet kablowy. W tym też kompie posiadam drugą kartę sieciową (bezprzewodową), która obecnie udostępnia internet dla laptopa (winXP). Oba komputery są połączone siecią Ad-hoc. Nie mam jednak pojęcia, jak udostępnić dodatkowo bezprzewodowe połączenie internetowe dla PS3. Mimo usilnych prób nie potrafię skonfigurować konsolki do neta. Sprzęt nie widzi utworzonego połączenia bezprzewodowego. Czy jest sposób, aby bez dokupywania dodatkowych urządzeń podłączyć jednocześnie laptopa i konsolę do internetu poprzez stacjonarnego peceta?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Osobiście wątpię, ad hoc to połączenie bardziej doraźne, stosowane przy konferencjach, sytuacjach awaryjnych itp. Przy stałym użytkowaniu może trochę męczyć, z uwagi na konieczność ciągłego włączenia jednego komputera. Ja polecałbym kupić router, nawet najprostszy. Wtedy masz cichy i wygodny punkt dostępu.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Router nie jest mi potrzebny, gdyż komputer stacjonarny jest akurat prawie zawsze jest włączony. Dlatego też najbardziej interesuje mnie wykorzystanie peceta jako punktu dostępu dla laptopa i PS3. Tylko jak to najprościej zrobić, skoro ad-hoc nie zdaje egzaminu? Założyć jakoś inaczej sieć bezprzewodową?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możesz dokupić kartę Ethernet i spróbować podłączyć konsole kablem, a następnie puścić na niej udostępnianie połączenia. Nie spotkałem się z inną możliwością niż ad hoc w przypadku komputera z kartą sieciową. Czy to zda egzamin powinien wypowiedzieć się ktoś obeznany w temacie sieci.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wcześniej okazjonalnie podłączałem konsolę kablem do PC i takie połączenie działało bardzo dobrze. Teraz jednak mając włączone udostępnianie dla karty sieciowej wifi, nie mogę jednocześnie udostępnić tego połączenia równocześnie na kabel i laptopa na wifi.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego, co widzę udostępnienie połączenia internetowego jest możliwe tylko dla jednej karty sieciowej. We właściwościach mojego głównego połączenia (tego do PC stacjonarnego) mogę ustawić tyko 1 połączenie, na które chce udostępnić neta. Udostępnienie połączenia dla jednej karty wyklucza udostępnienie dla drugiej.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...