Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

RoZy

Guild Wars (1, 2)

Polecane posty

Ja już mam świeżo odnowionego kompa i mam zamiar zabrać się za tą gierką jednak mam pewne obawy gdyż to moja pierwsza gierka typu MMORPG mam nadzieję że sie spotkamy na jakimś serwerze gry .

Pozdro i THX za odpowiedź :D

PS- Czy gra będzie mi działać płynie na kompie AMD athlon 2500Mh z jądrem Bartona 1 GB ramu i grafa GeForce 6600GT i Neo 128kb/s

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Draghmar
A czy będzie jakiś sens grać godzinkę-półtorej dziennie?I wie ktos ile by kosztowały dodatki?

Oczywiscie. Wlasnie na tym polega zaleta GW. Nie trzeba poswiecac jej 24h/dobe aby moc sie cieszyc silna postacia :D. Ja sam ostatnio, przez nauke i takie tam, gram po 1-3h...i to nie codziennie :).

Dodatki beda kosztowaly tyle co pelna gra bo w zasadzie to poza tym samym silnikiem bedzie to dodanie wszstkiego co bylo w podstawce. Czyli tak jakby druga gra :)

PS- Czy gra będzie mi działać płynie na kompie AMD athlon 2500Mh z jądrem Bartona 1 GB ramu i grafa GeForce 6600GT i Neo 128kb/s

Gra bedzie Ci smigac, ze az milo na max detalach i z wlaczonym AAx4 :D.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Uther

Skoro nie trzeba poświęcać dużo czasu to raczej kupie z bratem na spółkę.A jak dokładnie wygląda ograniczenie postaci?Można mieć razem 12 postaci po 4 na każdy typ serwera?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Draghmar
Skoro nie trzeba poświęcać dużo czasu to raczej kupie z bratem na spółkę.A jak dokładnie wygląda ograniczenie postaci?Można mieć razem 12 postaci po 4 na każdy typ serwera?

Nie. Na koncie mozna miec 4 postacie. I uwazaj bo przynaleznosc do gildii jest na konto, a nie na postac. Majac dane konto mozna nalezec tylko do jednej gildii...no chyba, ze sie ja zmieni oczywiscie ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Draghmar
To ja jestem ten brat Uthera ;) I mam pytanie co do gildi FA. Czy byście zaakceptowali taką sytuację jezeli byśmy obydwaj grali na jednym koncie i byscie nad obydwu wzieli? :twisted:

Ja nie sadze aby byl to dla nich jakis powazny problem. Sam mam taka sytuacje w swojej gildii, ze na jednym koncie gra rodzenstwo i zadnych problemow nie ma. Jedyne co to trzeba pamietac ktory z nich ma jakiego nicka ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ja jestem ten brat Uthera ;) I mam pytanie co do gildi FA. Czy byście zaakceptowali taką sytuację jezeli byśmy obydwaj grali na jednym koncie i byscie nad obydwu wzieli? :twisted:

Ja nie sadze aby byl to dla nich jakis powazny problem. Sam mam taka sytuacje w swojej gildii, ze na jednym koncie gra rodzenstwo i zadnych problemow nie ma. Jedyne co to trzeba pamietac ktory z nich ma jakiego nicka ;)

No pewno, ja nie widzę problemu... Większy może być, jeśli jedno chciałoby być w jednej, a drugie w innej gildii, skoro, jak mówi Draghmar, przynależność co gildii jest na konto ;].

A, jeszcze jedno - dyskusję o samej gildii FA przenosimy na Gramy w Sieci->Guild Wars - Opinie, komentarze itp.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeczytałem gdzieś, że do każdego egzemplarza jest klucz pozwalający zrobi konto na 10 dni.Czy to prawda?

:?: :? Do każdego gzemplarza gry dołączony jest kod aktywacyjny/klucz pozwalający na bezterminowe (ale jednorazowe ;)) założenie konta. Ta gra nie ma opłat abonamentowych, więc ważność konta nie jest w żaden sposób limitowana...

Ciekawi mnie tylko, czy dodatki również będą posiadać swoje klucze, potrzebne, aby aktywować ich zawartość, czy piraci będą mieli ułatwione zadanie...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Draghmar

Nie. To plota, ktora powstala jakis czas temu przez nierozumienie pewnego tekstu na stronie glownej ;). Chodz swoja droga troche sie dziwie, ze czegos takiego nie zrobili.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie. To plota, ktora powstala jakis czas temu przez nierozumienie pewnego tekstu na stronie glownej ;). Chodz swoja droga troche sie dziwie, ze czegos takiego nie zrobili.

Fakt, byłoby miło, zawsze można znajomych wciągnąć do zabawy. A problem chyba niewielki, skoro robili keye do beta-testów...

Heh, jako prenumerator być może już jutro dowiem się, co o GW sądzą redaktorzy CDA ;]

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Draghmar
Heh, jako prenumerator być może już jutro dowiem się, co o GW sądzą redaktorzy CDA ;]

Mnie to tez strasznie ciekawi...Dzis sie dowiezialem, ze Smuggler napisal na forum jaka ocene dostalo GW...podobno najwyzsza...Ale ciekawi mnie kilka spraw. Np. czy popelnia podstawowy blad i zaczna przyrownwyac GW do WoW albo ogolnie do MMO, bo tak robi wiele recenzentow, ktrorzy nie dokonca zaznajomili sie z tematem. ;) Szkoda tylko, ze nie napisza tam dlaczego na stronie CDA nie pojawiaja sie zadne newsy o GW, a o WoW za kazdym razem jak cos sie dzieje z nim zwiazanego :?

A dzis gralem z moja gildia na Teams Arena i wygralismy 21x rzedu :D...po tym 21 dalismy juz spokoj, zeby inni tez mogli sobie powygrywac (czyt. niektorzy musli juz konczyc gre ;)). Nie ma to jak swietna zabawa :D

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Np. czy popelnia podstawowy blad i zaczna przyrownwyac GW do WoW

Idę o beczę rumu, że porównywali -a to przecież dwie, całkowicie odmienne gry. WoW to - MMOHS, czyli Massive Multiplayer Online Hack & Slash, a GW hmmm nie wiem jak to zmieścić do worka. Mi to przypomina trochę Diablo 2, gdzie chat room został zamienony miastem, a tworzenie gier - wyprawą na questy.

albo ogolnie do MMO, bo tak robi wiele recenzentow,

jaki recenzent - taka recenzja. Jaka recenzja - taki portal/gazeta/etc.

Szkoda tylko, ze nie napisza tam dlaczego na stronie CDA nie pojawiaja sie zadne newsy o GW

a) bo nadal są w szoku po miernocie WoW'a

B) bo grają w GW

c) bo są w szoku po partyjce w GW :)

A dzis gralem z moja gildia na Teams Arena i wygralismy 21x rzedu

To musiało być cholernie nudne. PvP mnie jakoś nigdy nie pociągał. Dlaczego? Z powodu niemożności wyrównania szans. Woj na ogół usiecze wszystko - na pozycji straconej w PvP stoją klerycy i magowie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmmm odnoszęwrażenie, że nie przpadasz za WOWem, ale nazwanie go Hack and slashem... pomińmy ten temat milczeniem... Zobaczymy co z tym GW, może kupię, skoro takie "fspaniałe" btw czemu od WOWa lepsze? Bo abonamentu płacićnie trzeba i tyle?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Matko - następny....

Żeby nie było offtopa odpowiem krótko - tak WoW to hack & slash w 98%.

Jakbyś nie wiedział to RPG, to gra fabularna, która toczy się w fikcyjnym świecie. Gracze wcielają się w fikcyjnych bohaterów i odgrywają ZAPLANOWANY SCENARIUSZ.

Hack & Slash -- polskie - bij, zabij. Im więcej stworków tym lepiej, im więcej za nie expa tym lepiej, im więcej expa tym lepszy poziom, im lepszy poziom tym lepsze przedmioty, im dalej tym nudniej...

Jakby to jeszcze nie trafiło to:

a) RPG -- Baldurs Gate, Planscape Torment....

B) hack & slash - Dungeon Siege, Diablo II...

Teraz zadaj sobie pytanie, albo nie, ja Ci zadam - będzie prościej - do którego zbioru - a, czy b - wrzucisz WoW??

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Draghmar
A dzis gralem z moja gildia na Teams Arena i wygralismy 21x rzedu

To musiało być cholernie nudne. PvP mnie jakoś nigdy nie pociągał. Dlaczego? Z powodu niemożności wyrównania szans. Woj na ogół usiecze wszystko - na pozycji straconej w PvP stoją klerycy i magowie.

Gorna czesc Twojego posta pomine bo sie zgadzam ;)

Nie nie bylo nudne. PvP to jest swietna zabawa i jest to zarazem jeden z glownych trybow rozgrywki. W zasadzie pierwotnie GW mialo sie skupiac tylko na PvP, a PvE to mial byc tylko dodatek. Pozniej jednak, w trakcie rozwoju gry, PvE sie bardzo rozwinelo, a w polaczeniu z potrzeba zdobywania umiejetnosci, nabralo ogromnego znaczenia, stajac sie rownowazne w stosunku do PvP. Twierdzisz, ze nie da sie wyrownac szans...No cos...Mylisz sie i to strasznie. :) Po pierwsze GW to gra zespolowa i wieksze ropztrywanie 1vs1 nie ma sensu. Przyklad. Zawsze w Team Arena siecze sie wpierw Mo, zeby nie mogl uzdrawiac reszty. Mo na 100% nie da rady powiedzmy dwu wojom lub jednemu dobremu. Dlatego wtedy nadlatuje sprzymierzony woj i odciaza Mo. To jedno rozwiazanie...Ale, zeby jeszcze bardziej podkreslic, ze sie da powiem Ci, ze ja swoja postacia Ne jestem wstanie zabic wiekszosc wojow :D, a nie mam nawet zbroi na sobie tylko tatuaze ;). W tej grze nie chodzi o skille jakie sie posiada. Jest u mnie w gildii czlowiek, ktory gra postacia z podstawowymi skillami, bez elitarnego, a radzi sobie swietnie. Wszystko tutaj zalezy od umiejetnosci grania dana postacia. I jeszcze jedno. Mowisz, ze Mo nie da rady zabic woja? Hehe...Za malo grales widac ta klasa. Wystarczy odpowiednio rozwinac Mo i spokojnie moze sie sam bronic i zabic woja ;). Tak samo zreszta jest z El. To jest wlasnie potega GW. Na dana postac zawsze mozna znalesc cos co ja zabije :D.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Matko - następny....

Żeby nie było offtopa odpowiem krótko - tak WoW to hack & slash w 98%.

Jakbyś nie wiedział to RPG, to gra fabularna, która toczy się w fikcyjnym świecie. Gracze wcielają się w fikcyjnych bohaterów i odgrywają ZAPLANOWANY SCENARIUSZ.

Hack & Slash -- polskie - bij, zabij. Im więcej stworków tym lepiej, im więcej za nie expa tym lepiej, im więcej expa tym lepszy poziom, im lepszy poziom tym lepsze przedmioty, im dalej tym nudniej...

Jakby to jeszcze nie trafiło to:

a) RPG -- Baldurs Gate, Planscape Torment....

B) hack & slash - Dungeon Siege, Diablo II...

Teraz zadaj sobie pytanie, albo nie, ja Ci zadam - będzie prościej - do którego zbioru - a, czy b - wrzucisz WoW??

Masz mnie za debila? (ekhm....) umiem rozróżnić i nie bez kozery WOW nosi nazwęMMORPG. Nie jest to moze fabularny Torment (ciekawe, czy grałeś...) ale ma dość questów, nie polega tylko na zabijaniu potworków (choć jak każda gra on line ma sporo tego typu działań). Na specjalnych serwerach można wcielaćsięw postacie jak w rpg i dostaćbana za ich nie odghrywanie (no trza jakichśtakic harchaizmów używać, klimatycznie gadaći odgrywaćpostaci, jakimi jesteśmy w świecie gry). Po drugie- czyś ty słyszał gdziekolwiek sformułowanie Massive multiplayer online hack and slash? No i kolejny zarzut, przeciżw Diablo 2, czy choćby Dungeon Siege, też jest ZAPLANOWANY SCENARIUSZ! Już abstrakujęod tego, że ŻADNA GRA ON LINE nie ma fabuły i jakiegościągu wydarzeń, po którym można by ją było skończyć, bo nie ma takich założeń! Inaczej to by nie była gra on line. Oto moje zbiory:

gry single player, w których jest zaplanowany scenariusz i idziemy po nitce do kłębka i które można skończyć:

Rayman :], Sudeki, Kajko i Kokosz: Szkoła Latania, Psi-Ops etc...

gry tylko multiplayerowe ,w których istniejemy w stworzonym przez twórców świecie i wcielamy sięw jednego z mieszkańców, bądź(w przypadku strzelanek i innych) gramy jako jedna z postaci, po czym po zakończeniu rundy, możemy zacząć od nowa na nowej mapie, lub w inny mtrybie):

Tibia (syf!), WOW, Guild Wars, Counter Strike, KAL Online, Ragnarok Online.

A teraz pomyśl, do którego zbioru wrzucisz swoje ukochane Guild Wars??

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Draghmar

Papkin-> Pomyliles sie co do jednego :lol:. GW ma konkretna fabula, ktora jest opowoadana poprzez szereg glownych misji. Widac, ze nie grales w ta gre :P. Jak dla mnie to GW jest Online RPG. Czyli czyms czym WoW ze swoim nastawieniem na xp i przedmioty (bo takie jest najpopularniejsze zastosowanie i zalozenie - co z tego, ze sa inne serwery...w W3 mozna grac jako samurajowie, ale gra jest RSTem ;)). A poza tym etykietka MMORPG to...tylko etykietka. Tak jak w przypadku innych gier, nie da sie wszystkiego idealnie zastosowac. Gdyby rozwinac ten skrot to wyjdzie, ze chodzi o gry, w ktory jest duza liczba graczy online, a sama gra nalezy do gatunku RPG. A w przypadku WoW to czysta bzdura. WoW nie rozni sie wielce od D2. Tylko wiekszy swiat i przedrostek Massive. W D2 jakbys chcial tez mogllbys sie wcielac w postac i ja odgrywac...Tylko, ze to akurat nie jest wyznacznik gry RPG. Pod tym pojeciem kryje sie znacznie wiecej niz tylko postac. To jest zlepek wielu czynnikow, ktorych najwidoczniej nieznasz, wnioskujac z tego jak splycasz to pojecie w swojej wypowiedzi ;). Tak sie sklada, ze w GW mozna znalesc wiecej z RPG niz w WoW...bo to, ze ktos sobie sztucznie narzuci ograniczenia co do wypowiadanego jezyka o niczym nie swiadczy :lol:. W kazdej grze tak mozesz zrobic...nawet w UT2004 :D.

Ale dosc o tym...i tak do Ciebie to nie dotrze bo kazdy maniak danej gry nie widzi nic poza swoja prawda - to nie jest obraza to jest fakt...dam taki jestem bo dla mnie PT to jest gra nr 1 i zadna inna sie jej nie rowna (choc jestem wstanie spokojnie podac bledy jakie ma :P).

Wracajac do samego GW. Zdaje sie, ze w CDA padla ocena 8+. Na innym forum podane zostalo jakie byly plusy i minusy:

Ogólnie 8+, a poszczególnie to tak 8 za grywalność, 10 za wideo, 8 za audio. Plusy: brak abonamentu, świetna grafika, duże możliwości rozwoju postaci, rozbudowane PvP, możliwość ukończenia gry solo, zróźnicowane questy. Minusy: niewidzialne ściany na mapach, nieco uciążliwe wspólne questowanie, tylko 4 postacie na konto.

O ile pierwszyminus jest dla mnie zrozumialy (choc do tej pory pamietam recenzje G2, gdzie pominieto ta kwestie twierdzac, ze gra ma otwarty swiat :lol:), o tyle ten drugi minus...nie wiem...Najwidoczniej recenzent mial jakies problemy...moze nie potrafil sie dogadac z druzyna...moze nie mial gildii, z ktora moglby grac...naprawde nie wiem...bo ja nie mialem zadnych problemow. A sposob wspolnego Q na obszarach eskploracji jest akurat rozwiazany lepiej niz w WoW...Wydaje mi sie, ze poprostu recenzent mial pecha i tyle. I ostatni minus...moze w samej recenzji bylo cos wiecej o tym. Ale akurat 4 postacie na konto wcale minusem nie jest. Jest to specjalnie zrobione przez AN aby ograniczyc postacie...aby gracz skupil sie bardziej na przemyslanym rozwoju, a nie na pchaniu sie do kazdej postaci ile wlezie...ech...Dobrze, ze przynajmniej sie w sredniej ta ocena zmiescila choc troche ja zaniza...na mmorpg.com GW jest wyzej niz WoW juz od dluzszego czasu :D

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz mnie za debila? (ekhm....)

Jeszcze nie....

umiem rozróżnić i nie bez kozery WOW nosi nazwęMMORPG

...ale zbliżasz się do tego określenia.

Nie jest to moze fabularny Torment (ciekawe, czy grałeś...)

Owszem.

nie polega tylko na zabijaniu potworków (choć jak każda gra on line ma sporo tego typu działań
)

BUAHAHHA :D Stary, co ty za bzdury pleciesz? Na jakiej stronie www o tym przeczytałeś, albo od kogo to usłyszałeś? Nie polega na zabijaniu stworów? To co możesz tam więcej robić? KOMPLETNIE NIC!! Tam 99% questów to: idź tam i zabij 10 wrogów, ewentualnie - idź tam i zabij tylu wrogów, aby znaleźć u nich 10 przedmiotów. Marna ilość questów, w których na ogół musimy pójśc w jedno miejsce i wrócić do początku nie ratują tej gry przed szufladką Hack&Slash.

Na specjalnych serwerach można wcielaćsięw postacie jak w rpg i dostaćbana za ich nie odghrywanie (no trza jakichśtakic archaizmów używać, klimatycznie gadaći odgrywaćpostaci, jakimi jesteśmy w świecie gry)

Dzisiaj grałem na takim serwerze - żenada. To samo co na PvE, tylko łatwiej sformować party.

Po drugie- czyś ty słyszał gdziekolwiek sformułowanie Massive multiplayer online hack and slash?

ROTFL. ROTFL. przemyśl to jeszcze raz :D:D:D

No i kolejny zarzut, przeciżw Diablo 2, czy choćby Dungeon Siege, też jest ZAPLANOWANY SCENARIUSZ!

Chłopcze - Diablo 2 i Dungeon Siege, to nie żadne RPGi tylko piękne, klasyczne, niesamowicie grywalne Hack&Slashe.

Już abstrakujęod tego, że ŻADNA GRA ON LINE nie ma fabuły i jakiegościągu wydarzeń, po którym można by ją było skończyć, bo nie ma takich założeń! Inaczej to by nie była gra on line

Abstrakuj sobie dalej :D a ja polecam google i poczytanie więcej, a nie pierniczenia głupot.

Tibia (syf!), WOW, Guild Wars, Counter Strike, KAL Online, Ragnarok Online.

Uuuuuuuuuuu i wszystko jasne. Tibia syf :D no niezły LOL - widać pan nie lubi skomplikowanych rzeczyt, tylko prościutkie nawalanki :) Zapomniałeś o jednym tytule: Final Fantasy.

A teraz pomyśl, do którego zbioru wrzucisz swoje ukochane Guild Wars??

Czy ukochane, to się okaże po tym jak pogram dłużej. Co do worka - GW wpada do woreczka MMOG - beż końcówki. Jest to po prostu Massive Multiplayer Online Game. I nie jest to również RPG - przyjemny H&S, który jest o tyle ciekawy, że nie wymiatają tam napakowani 60 poziomowe ciecie, które mają frajdę zabijając 12 lvl graczy, tylko tam liczą się przede wszystkim umiejętności i odpowiedni dobór skilli. I jezeli sądzisz, że porównam WoW do GW lub odwrotnie, to się chłopcze grubo mylisz. Bo to tak, jakbyśmy porównali płytę CD i płytę DVD. Obie są okrągłe - ale różnią się pod wieloma względami.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Draghmar
Czy ukochane, to się okaże po tym jak pogram dłużej. Co do worka - GW wpada do woreczka MMOG - beż końcówki. Jest to po prostu Massive Multiplayer Online Game. I nie jest to również RPG - przyjemny H&S,

Musze sie lekkko nie zgodzic :). Co wg Ciebie tak naprawde kryje sie pod pojeciem h&s? Bo jesli bedziesz w ten sposob definiowal kazda gre, w ktorej zabija sie dla xp i przedmiotow, to np. BG przestanie byc RPG ;).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...