Skocz do zawartości
RoZy

The Settlers (seria)

Polecane posty

The Settlers 7 : Droga do Królestwa to jak pamiętam świetna gra. Dziwi mnie ta twoja opinia. Gra była bardzo wciągająca, ale w jak w każdym Settlers to najpierw należało nauczyć się grać bo gry są różnią.

Ta gra nie była prosta, ale bardzo rozbudowana. Nawet fabularnie była dobra.

Z wielką chęcią zagrałbym w kolejną część.

Jak dla mnie właśnie niezbyt trzeba było nauczyć się w nią grać bo była za prosta, fabularnie natomiast przypominała opowieść dla pięciolatka, mechanicznie zrobiona bez wysiłku i przede wszystkim krótka (12 misji... w 3 np było 80 ;) )

Poszli teraz w stronę Settlersów on-line więc wątpię by dalej kontynuowali serię...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie właśnie niezbyt trzeba było nauczyć się w nią grać bo była za prosta

Uważam, że poziom trudności był bardzo dobrze wyważony. Jak nie wiedziałeś co konkretnie robić to mogłeś łatwo przegrać.

Potem jednak można się nauczyć i już nie zawalać misji.

fabularnie natomiast przypominała opowieść dla pięciolatka, mechanicznie zrobiona bez wysiłku

Myśleć było trzeba zdecydowanie bo na tym własnie polega Settlers. A fabularnie to przecież standard, ale i tak dobrze, że jakaś była fabuła i to nawet ze zwrotem akcji. :)

i przede wszystkim krótka (12 misji... w 3 np było 80 wink_prosty.gif )

Może trochę krótka, ale taka grafika dużo zajmuje w porównaniu ze starymi Settlersami.

Poszli teraz w stronę Settlersów on-line więc wątpię by dalej kontynuowali serię...

A ja niedawno czytałem co innego, czyli że wyjdzie kolejna część.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W każdej grze jak nie wiesz co robić możesz łatwo przegrać, tutaj po nauczeniu się mechaniki gry w zasadzie żadna mapa nie była wyzwaniem tak jak miało to miejsce choćby we wspomnianej wcześniej trójce...

Fabularnie standard? Chyba wprowadzony od 5-tki, czyli słaby. Nie wiem czy w dniu premiery kupując tę grę powiedziałbym, że "i tak dobrze, że jakaś fabuła była", to był ich psi obowiązek zrobić dobrą fabułę skoro zdecydowali się wprowadzić kampanię, a nie zrobili nic by ta zapadła w pamięć...

Co ma zajmowanie dużo mb wspólnego z długością gry? Świat we W3 też "trochę zajmuje", jednak producenci nie odwalili kaszany i stworzyli taki, po którym można śmiało zasuwać i szybko się nie nudzi. Miejsce zajmowane na dysku nie ma być ogranicznikiem w produkcji gier, bo zaraz cofniemy się do czasów grafiki 2D....

Gdyby tytuł ten nie był w CDA (choć akurat kupiłem ze względu na Kotora2 bo wersja którą posiadam coś nie hula pod siódemką) to w życiu nie wydałbym kasy na coś takiego, naprawdę szkoda czasu, są lepsze strategie ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

są lepsze strategie wink_prosty.gif

Chyba, że ktoś uwielbia Settlers i ma do nich duży sentyment. :)

Ja jeszcze na Amidze grałem (kilkanaście lat temu) w pierwszą część Settlers.

Uwielbiam chociażby oglądać jak rycerze walczą (z bandytami również). Potem dochodzi jeszcze budowanie murów i różnych broni. A w najnowszych odsłonach widać to bardzo dobrze z powodu grafiki.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak mówiłem dla mnie obecne części w ogóle nie przypominają wcześniejszych, na mapie panuje duży chaos z powodu wielkości obiektów, misje są krótkie i proste, gra jest mało wymagająca.

Skoro uwielbiasz Settlersy to łatwo możesz przekalkulować średni czas trwania misji w 3/4 (ok. 60min) z obecnym (ok 35min) i przemnożyć choćby przez ich ilość, różnica jest porażająca ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak mówiłem dla mnie obecne części w ogóle nie przypominają wcześniejszych, na mapie panuje duży chaos z powodu wielkości obiektów, misje są krótkie i proste, gra jest mało wymagająca.

Twój gust, ale jak pisałem grałem w wiele Settlersów, a tak na poważnie zacząłem od V (czy IV). W tamte stare nie chciało mi się grać.

Nie było żadnego chaosu jak dla mnie, a misje są w sam raz (ani łatwe ani bardzo trudne dla osoby umiejącej grać).

Skoro uwielbiasz Settlersy to łatwo możesz przekalkulować średni czas trwania misji w 3/4 (ok. 60min) z obecnym (ok 35min) i przemnożyć choćby przez ich ilość, różnica jest porażająca

W niektóre misje grało się nawet 2 godziny. Rzadko która była poniżej godziny. Przejście całej gry to kilkadziesiąt godzin.

Edytowano przez mishiu
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie liczę jakoś szczególnie na odpowiedź bo pewnie mało kto gra jeszcze w siódemkę, ale i tak spróbuję.

(tym bardziej, że odnośnik, który z UPlaya miałby przenosić na oficjalne forum gry nie działa :/ )

 

Przechodząc do meritum - chcieliśmy z kumplem pograć mutli ale ni jak nie możemy dołączyć do gry, ktokolwiek z nas by jej nie zakładał :(

Próbowaliśmy nawet z odblokowywaniem portów ale nic to nie pomaga.

Co ciekawe serwery chyba działają bo raz czy dwa pojawiła się jakaś otwarta gra założona.

A może ktoś jeszcze jednak gra i pomoże ?

Bo ja zwracam honor Bluebyte'owi - lata żyłem w przekonaniu, że seria umarła po "czwórce" ale trochę przypadkowo odpaliłem 7 i.... WOW! to jest dobre!

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Maksymalna ilość emotikon wynosi 75.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...