Skocz do zawartości
RoZy

The Settlers (seria)

Polecane posty

Ja tam się z katapultami prawie nigdy nie bawiłem - wprawdzie trafienie = 100% trup, ale celność mają koszmarną (czyste marnotrawstwo kamienia) - już lepiej szkolić generałów i wysyłać ich do boju (a w razie niepowodzenia skorzystać z zaklęcia "Load Game" ;)). Chyba, że żywcem nie ma innego wyjścia (ale Europę podbiłem nie budując ani jednej katapulty).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawa wydania gry w Polsce:

Jedynym partenerem BlueByte w polsce jest firma CDProjekt i z tego co wiem nic sie od tego czasu nie zmieniło. Dodatkowego pojawił się pewien news na łamach serwisu gram.pl - chyba coś musi on oznaczać:

klik

Jednak nie ma tam żadnej wzmianki jakoby zespół CD Projekt miał w planach wydanie s2, no ale my trzymamy kciuki.

Oficjalnie premiera jest zapowiedziana na sierpień 2oo6.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest już demo :!:

ściągnąć można stąd wprawdzie to niemiecka wersja ale można z niej zrobić angielską:

Nadpisujecie pliki z folderu dat/language/gb na dat/language/de i włączacie grę

Po czym cieszycie się nową oprawą graficzną setllersów.

info:

Demo udostępnia poziom samouczka i jedną mapę, w której zadaniem gracza jest wspomożenie Rzymian w budowie osady na małej wyspie na Pacyfiku. Natomiast pełna wersja przeniesie z oryginalnej wersji kampanię, zaoferuje graczom generator losowych map i tryb multiplayer.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie II jest najlepsza i tyle. ostatnio z 3 kompami grałem 16 godzin i opanowałem całą mapkę :P. II ma klimat i jak dla mnie nie ma wad ( no moze po 10 godzinach grania ni ma surowców i jest ciężko :P ) w III zagrałem po tym jak ją dali do cda. Zagrałem 10 minut i wrociłem do II. Ta gra jest wręcz magiczna :P ( chodzi na XP i zajmuje 40 mega) polecam każdemu. Ostatnio się mowi o reedycji II. Mam nadzieje że jej nie spartolą.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z całej serii Setlersów grałem w część III, demo dodatku do tejże części (misja Amazonek), część IV i demo części V. Podobało mi sie wszystko oprócz "piątki". Nie wyglądało to wcale na tych "prawdziwych" okrągłych osadników. "Trójki" już za bardzo nie pamiętam, ale część IV mam do dziś. Bardzo fajna gra. Drażniła mnie tylko sytuacja, gdy miałem tylko jeden młotek, a zabierał go płatnerz :? choć powinien zrobić to kowal, by móc wyprodukować nowy dla swojego kolegi... Ale mimo wszystko polecam wszystkim.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja gram w Settlersa od piwszej części. To ona przekonała mnie do zakupu drugiej i tak aż do piątej. Jedno jest pewne dwójka jest to rewelacja. Ktoś powie słaba grafika i dżwięk, ale czy to tylko się liczy. Ta gra ma własnego ducha i gby zrobiono nowe wydanie settlersa z tą samą grafiką co w drógiej części tylko z bardziej rozbudowanym trybem gry napewno znalazłaby się ona na mojej półce. Ale nie otym chciałem pisać. Uważam, że nie mozemy porównywać częsci drugiej do piątej ponieważ to dwie różne gry. Piątka jest świetna, ale porównójąc ją do strategi które ukazują się dzisiaj. Polecam wszystkie części każdemu wielbicielowi strategi.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dwójka wymiata....

Za każdym razem układało się te genialne ścieżki. Dzięki temu gracz nie popadał w rutynę.

Trójka to już żenada. Niby mieli sobie te dróżki sami wykładać ale robił się taki burdel że zamiast dróżek był deptak na pół ekranu.

A tu robisz dróżkę i elegancko wszystko działa. No i ten patent z podawanie materiałów z rąk do rąk.

Ta nowa wersja nazywa się:

S2:10th Anniversary Edition

Pograłem w demo i jestem zadowolony... NIC nie zmienili. Ale ta gra to najbardziej wyważony tytuł w serii a jak wiadomo lepsze jest wrogiem dobrego. :D

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Settlersi, stara ale jara gra :) Heh... Pierwsza i druga część były fantastyczne. Trójka już nie byłą taka klimatyczna, ale jest lepsza od Settlersów IV :P Ale piata część to już koszmar. Nawet nie ukończyłem pierwszej misji, ponieważ stiwerdziłem, że to już nie są settlersi :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ehh...Settlers 2 rządzi!!

Ostatnio odpaliłem ją tak z czystej ciekwaości zobaczyć jak to będzie

po dość długiej przerwie od nich.

Powiem szczerze-wsiąkłem :)

Przypomniałem sobie jaką radość sprawia zarządzanie tymi małymi ludzikami, popędzanie ich po tych drogach o oglądanie tychj bitew, gdy na koszary przeciwnika ruszało 30 moich żołnierzy... ;)

Aż łezka kręci się w oku :)

A najlepsze jaja były w tym, że na początku kupilem...Dodatkowe Misje :P

Po prostu myślałem, ze to Settlers 2 + Dodatkowe misje, ale tak dobrze

nie było...trzeba było znów do sklepu iść :)

S2 Rulez !! 8)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ahhh.... Już nigdy nie wrócą piękne czasy SII kiedy grało się we dwoje na jednym komputerze. Te emocje, walka na łokcie (dosłownie), każda decyzja przemyślana żeby kompan nic nie zaczął podejrzewać. No nic. Trzeba i bez tego jakoś żyć :lol:

Chudy, jeśli przetrzymasz nowy styl graficzny Setllers 2 - Xlecie, to czeka Cię długa i wciągająca gra w starej konwencji, a jednocześnie z ulepszeniami:

- grafika

- tryb multiplayer

- tryb militarny pozwalający opuszczać wojakom budowle stricte wojskowe.

Gram od dwóch dni i przyciąga mnie może nie na tyle mocno jak Settlersi Ci z 10lat wstecz. Ale są na dobrej drodzę. Do tego przygotowywany dodatek - Vikings - dobrze wróży na przyszłość temu tytułowi. Jeszcze tylko gdybym znał jakąś fanowską stronę, poświęconej w znacznym stopniu temu tytułowi.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ehh u mnie w mieście nie można niestety nabyć tej gry - tak to jest jak się mieszka na totalnym odludziu ... No może i mieszka w nim ponad 60 tys osób, ale jakoś nie mogę tego niegdzie dostać ... Chyba zamówię, albo na allegro kupię...

Gram od dwóch dni i przyciąga mnie może nie na tyle mocno jak Settlersi Ci z 10lat wstecz. Ale są na dobrej drodzę. Do tego przygotowywany dodatek - Vikings - dobrze wróży na przyszłość temu tytułowi. Jeszcze tylko gdybym znał jakąś fanowską stronę, poświęconej w znacznym stopniu temu tytułowi.

Grałeś ? A możesz napisać coś więcej ?- chodzi mi o jakieś głębsze przemyślenia, bo demo zdązyłem już zaliczyć .. :wink:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chudy, jeśli przetrzymasz nowy styl graficzny Setllers 2 - Xlecie, to czeka Cię długa i wciągająca gra w starej konwencji, a jednocześnie z ulepszeniami

No właśnie nie przetrzymam. Ja chcę żeby było wszystko tak jak dawniej kiedy to w Settlersów grało się w dwoje na jednym kompie. Tamte czasy minęły bezpowrotnie i zostaną pewnie kiedyś zapomniane, a ja chciałbym sobie jeszcze kiedyś zagrać tak jak to miało miejsce w poprzednim wieku :)

Szczerze mówiąc to zainstalowałem demko Xlecia ale po niecałych dwudziestu minutach gry ze smutkiem rozpocząłem usuwanie.

tak to jest jak się mieszka na totalnym odludziu ... No może i mieszka w nim ponad 60 tys osób

Jeśli miasto w którym mieszka 60 tys osób nazywasz odludziem to jak nazwiesz miasteczko/wiochę w którym jest zaledwie 6 tys mieszkańców? :D Chyba pustkowie jak okiem sięgnąć :wink:

Chyba zamówię, albo na allegro kupię...

No ja gry tylko i wyłącznie zamawiam gdyż na tym "pustkowiu jak okiem sięgnąć" nie ma nawet jednego sklepu w którym znalazły by się jakiekolwiek gry. O nowych to już w ogóle nie wspominając.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja grałem w dwójkę, trójkę i czwórkę.

Dwójka- ach te dawne czasy. Jak to pięknie wyglądało(zwłaszcza wyspy jak sześciokąty-wiecie o co mi chodzi :wink: )

Trójka-prawie nic nie straciła z dwójki ale się dużo zmieniło. Może na lepsze może na gorsze...

Czwórka-Nalepsza część po dwójce. No i świetny dodatek-Trojanie

Piątki nie ruszyłem i dopóki była na sklepowych półkach, omijałem Empik z 1 km bo gra śmierdziała :P A w szóstą część narazie nie zagram bo mam za słaby komputer. Ale te screeny niele się zapowiadają- nadchodzi rewolucja w settlersach i to na dobre :D

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Maksymalna ilość emotikon wynosi 75.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...