Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość

Kradzież konta Steam

Polecane posty

siema mam problem zhakowali mi konto steam niestety (kuzyni podali passy)

do rzeczy jedna z gier które maiłem/mam na koncie to Speedball 2 key mam z w waszej strony i pytanie się moje tu pojawia czy mogę odzyskać konto za pomocą tego keya??

nie wiem jak moi kuzyni mogli być tak naiwni ale cóż trzeba żyć dalej itp :P albo się odzyska albo nie nie zginę przez to ale ucierpi moja dusza :P

przy okazji nie bądzicie głupi nie podawajcie [ciach] pasów nikomu (konto steam które ich zażądało to "steam community")

Na forum nie używamy wulgaryzmów, nawet w formie wykropkowanej. Poza tym, używaj przecinków, aby Twoje wypowiedzi były łatwiejsze do zrozumienia. Przenoszę temat do odpowiedniego działu.-org

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli że ktoś znał Twoje hasło? Z tego co zrozumiałem, to ta sytuacja nie powinna nazywać się "zhackowanie" tylko łosiostwo właściciela ale dobra. Zapewne zmienili Ci hasło a więc i pewnie e-mail weryfikujący. Najpierw spróbuj skorzystać z "zapomniałem hasła" a jak nie da rady, to jeszcze można napisać do supportu, ale w mojej ocenie szanse są takie jak procent potrzebny do zdania matury z fizyki, czyli 30%.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no to rozumiem że nie odzyskam konta jest jakaś prosta metoda zablokowania go np. jak wpisze key na innym koncie to poprzednie zostanie zablokowane?

idę po kasę do kuzyna na nowe gry :P

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Inaczej. Po pierwsze, jedną z pierwszych rzeczy jakie powinny być zrobione, to weryfikacja konta (przypisanie doń maila). W ten sposób zabezpieczasz każdą procedurę, która może prowadzić do utraty konta.

Po drugie, konto można odzyskać przedstawiając jakiś dowód własności/zakupu gry, tj. rachunek, karteczka z CD-Keyem z pudełka czy coś analogicznego.

Po trzecie, poczytaj sobie o phishingu, którego ofiarą padłeś. Żaden użytkownik nie będzie potrzebował twojego hasła, nigdy ale to nigdy, zwracaj też uwagę na adresy internetowe, które dostajesz z ofertą darmowych gier na Steam. Pomijając fakt, że poza dokładnie dwoma przykładami, każda taka oferta jest fałszywa, a także żadna z tychże nie potrzebowałaby twoich danych do logowania.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...