Skocz do zawartości

Polecane posty

Ja też bardzo mile wspominam Hitman Codename 47, bo od niej zaczynałem swoja przygodę z serią, poznawałem coś nowego w świecie gier i to ona zmotywowała mnie do stworzenia strony, która prowadzę już 16 lat. Ale ciekaw jestem jakie są Twoje kategorie oceniania, skoro uważasz że Codename 47 jest najlepsza, pod jakim wzgledem? :)

Dziś do gry Hitman zostaje wypuszczona darmowa (nadprogramowa) misja świąteczna. Na wzór bonusowych misji z Sapienzy oraz Marrakeshu - tym razem jest to przerobiona nocna misja w Paryżu, w śnieżno-światecznych klimatach, z swoją indywidualną pulą wyzwań (oraz nagrodą), dwoma nowymi celami - wzorowanymi na "Mokrych rabusiach" z filmu Kevin Sam w Domu.

Co łącznie daje 12 misji w sezonie 1 dla gry Hitman, czyli zbliżone jak bylo w Hitman: Codename 47, Contracts oraz Blood Money. Haters gona hate :)
31 Stycznia zostaje opublikowana wersja boxowa, będzie to też premiera dodatkowej misji "Landslide".

Więcej na temat aktualizacji:
https://hitman.com/news/december-update-release-notes

Dobrze rozumiem, że ta misja jest dla wszystkich? W sensie nawet dla tych, którzy mają tylko "Intro Pack"?

I a propo - ograłem chwilę Hitman GO. Dość słabe toto, na razie przeszedłem pierwsze trzy 'pakiety' i żadnego szczególnego wyzwania nie zauważyłem. Do tego wnerwia mnie, że z racji tego, iż jest to port, to muszę hipka przesuwać/przeciągać myszką, zamiast wygodnie sobie używać strzałeczek. Kilka razy musiałem przez to powtarzać misję, bo akurat kamera zmieniła pozycję, gdy próbowałem mojego ludzika przesunąć (przykładowo) w prawo, a ten poszedł w dół i buba.

@ZygfrydQ - może masz za duże oczekiwania :) Gra w swojej kategorii jest rewelacyjna - niekiedy bardzo wymagająca. O ile starasz się zrobić wszystkie wyzwania pod poziom, a to wymaga główkowania - ale jest to bardzo dobrze zbalansowane. Nie zapominaj jest gra na urządzenia mobilne - to rządzi się swoimi prawami, a tu natomiast mam wrażenie, że oceniasz produkt jako ten, który klasuje się pod PC :) 

Jeśli grę wydali na PC, oceniam ją jako grę PC. Strasznie wkurza mnie takie usprawiedliwianie "bo pierwotnie ta gra była na urządzenia mobilne". No i super jeśli tam się sprawdzała, ale jeśli twórcy nie potrafią dostosować się do zasad panujących na PC, to niech nie robią portów. Ot chociażby ten przymus przeciągania figurki. Strasznie mnie to wnerwiało, szczególnie, że czasami akurat kamera zmieniła ustawienie i mój hipek szedł w całkowicie innym kierunku niż ja chciałem.

Co do skomplikowania - no faktycznie, trochę musiałem się nakombinować, żeby trzasnąć wszystkie wyzwania (a nawet kilka razy wspomagałem się filmikami z youtube gdy już całkowicie utknąłem), ale fakt pozostaje faktem, że ogólnikowo gra jest dość prosta i krótka. Ale pewnie fanom gatunku powinna się podobać, szczególnie za 2euro (a po tyle teraz jest w ramach wyprzedaży zimowej).

Dziś premiera pełnego sezonu pierwszego gry. Od czasu bety gra się niesamowicie rozwineła i jestem dumny, że mogłem w tym uczestniczyć. Sezonowość wyszła serii na dobre i mam nadzieję, że będzie w ten sposób pociągnie jeszcze długo. Wraz z najnowszym patchem - dodana została nowa misja, nowy poziom trudności, który w znacznym stopniu zmienia mechanikę gry. To z czego jestem nie zadowolony, to nagrody za Landslide, czy nowy poziom trudości - twórcy poszli mega na łatwiznę i dodali reskiny tego co już posiadamy.  W jednym przypadku nawet wręcz strollowali fanów. Mówiąc przed premierą, że pośród nagród jest "That Big one" na którą wszyscy czekają... wszystkim się oczy zaświeciły, że chodzi o walizke, czy dual silverballers... a itemem jest pałka o nazwie "The Big One" - nawiązująca do tuby z Hitman Contracts (poprzez kody).

Stworzyłem całą serię videosolucji dla wszystkich misji z statusem Silent Assassin / Suit Only.

7 listopada zostanie wydana wersja GOTY pierwszego sezonu Hitman i zawierać będzie:

Zawartość bonusowa - płatna:
- Nowa kampanię "Patient Zero" w skład której będzie 4 nowe misje na przeprojektowanch w całości lokacjach (sapienza, bangkok, colordo, hokkaido) 
- trzy nowe specjalne kontrakty eskalacji z nową mechaniką oraz nagrodami
- trzy nowe stroje wraz z dedykowanymi brońmi (Cowboy + pistolet, Raven + karabin snajperski, Corky Clown + kij bejsbolowy) - każdy z tych broni będzie zawierał unikatowe możliwości 
- nowe wyzwania oraz unlocki 

Zawartość dostępna za darmo dla wszystkich:
- przeprojektowany system kontraktów z nowymi możliwościami (10 nowych "wymogów" w kontraktach)
- przeprojektowany interface gry i menu w grze
- ulepszone oświetlenie i ogólne poprawienie grafiki
- nowa technologia śledząca gałki oczne i to co gracz obserwuje by wspomagać obsługę interfaceu
- reaktywację Elusive Targets (dla wszystkich którzy pomineli kontrakty, nie dla tych co ukończyli pomyślnie/niepomyslnie)
- bonus w postaci nowego itemu dla wszystkich, którzy ukończyli "stare" Elusive Targets
- sporo poprawek do gameplayu i samej gry

Cena całośc*i: $60, Cena za nową zawartość: $20

* - Kompletny Sezon pierwszy z wszystkimi bonusowymi misjami i zawartością.

Więcej informacji: https://www.ioi.dk/hitman-goty-edition-announcement/

Trailer: 

Edytowano przez Sheade

@radler871

Ja ograłem prawie całą serię za wyjątkiem ostatniej odsłony, ja polecam zapoznać się ze wszystkimi odsłonami. Jakby miał wskazać pierwszą trójkę to Blood Money, Absolution oraz Silent Assassin, czy druga odsłona.

Absolution bylo mocno meh na tle reszty. Zdecydowanie najlepiej bawilem sie przy Blood Money, najnowszy tez jest bardzo dobry, tym bardziej ze lokacje sa rozlegle, a gra opcjonalnymi wyzwaniami zacheca do likwidacji celow na roznorakie sposoby. 

Każda część jest godna polecenia, oczywiście 1-3 będzie z perspektywy czasu mało świeże - szczególnie takie Hitman 2 Silent Assassin, który jest pusty (a tak strasznie zachwalany przez wszystkich).

Myślę że powinieneś spróbować Hitman Absolution oraz najnowszego, jeżeli Ci formuła spodoba - siegnij po starsze. Jednak zaznaczam, że Absolution jest mocno inne w przeciwieństwie do pozostałych - jest zoriętowane bardziej na akcję, story telling i klimat - jednak nadal jest świetnym Hitmanem (nie zwarzaj na uwagi innych).

12 godzin temu, Sheade napisał:

Jednak zaznaczam, że Absolution jest mocno inne w przeciwieństwie do pozostałych - jest zoriętowane bardziej na akcję, story telling i klimat

Przez co jest bardziej bieda-Splinter Cellem niz dobrym Hitmanem. Ot, agenta Sama Fishera ogolono na lyso, zabrano mu sporo zabawek i kazano sie skradac przez kolejne mocno tunelowe poziomy gry. Jedyny plus to ladniejsza oprawa i wieksze lokacje wzgledem poprzedniczek, ale to samo ma najnowszy Hitman, ktory do tego jest gra lepsza i bardziej "hitmanowa" od Absolution. 

12 godzin temu, Sheade napisał:

Jednak nadal jest świetnym Hitmanem (nie zwarzaj na uwagi innych).

No nie jest. Seria Hitman stawia na otwarte mapy i rozpracowywanie kolejnych sposobow na dotarcie do celu oraz jego eliminacje na rozne sposoby. Absolution mialo wiecej zamknietych poziomow-korytarzy, przez ktore po prostu trzeba bylo sie przedostac i nie dawalo graczowi tak duzej wolnosci w szukaniu wlasnej drogi do celu jak w innych odslonach serii. 

A co powiecie o ostatnim Hitmanie? Nigdy nie byłem przesadnym fanem serii ale lubię skradanki więc zawsze zdarzyło mi się ograć, w tego najnowszego nie grałem przez wgląd na wydawanie w odcinakach ale już można zakupić całość i się zastanawiam. Warto? 

Moim zdaniem warto. Duze otwarte lokacje, wiele sposobow na realizacje celow, opcjonalne zadania poboczne, dobra oprawa sa zdecydowanie na plus. 

Jesli dobrze pamietam, to pierwsza misja bedaca samouczkiem jest na Steam za darmo, wiec mozesz ja sobie pobrac i samemu sie przekonac "z czym to sie je". 

Hitman to klasa sama w sobie i dzięki ze istnieje i ciągle się rozwija. Oby robili kolejne odcinki. Mam nadzieję że będą wypuszczać co rok nową odsłonę.

24 minuty temu, Gamer32 napisał:

Mam nadzieję że będą wypuszczać co rok nową odsłonę.

A ja mam nadzieje, ze jednak nie. Call of Duty ukazuje sie co rok, seria rozmienila sie na drobne i kolejne jej odslony sprzedawaly sie coraz gorzej. Assassin's Creed mial dokladnie ten sam problem, swietna skadinad rozgrywka zaczela sie ludziom przejadac, bo poza setingiem niewiele sie w niej zmienialo. To samo tyczy sie kolejnych gier o d TellTale. Pierwsze The Walking Dead mialo efekt wow, ale pozniej rozpoczeli wypuszczac po kilka interaktywnych opowiesci rocznie z dokladnie ta sama mechanika, na tym samym silniku, z tymi samymi pseudowyborami, tyle ze osadzonych w innych universach i ludzie maja obecnie dosc. Moim zdaniem jeden dobry Hitman co 3-4 lata w zupelnosci wystarcza.

A co powiecie o ostatnim Hitmanie? Nigdy nie byłem przesadnym fanem serii ale lubię skradanki więc zawsze zdarzyło mi się ograć, w tego najnowszego nie grałem przez wgląd na wydawanie w odcinakach ale już można zakupić całość i się zastanawiam. Warto? 

Najlepsza odsłona serii niemal pod każdym względem, warto było w trakcie wydawania kolejnych "odcinków" a w szczególności teraz. Ale tu muszę zaznaczyć jedną bardzo istotną rzecz. Hitman to nie gra by ją "przejść", lecz by grać i "przechodzić", chodzi tu o wielokrotne rozkładanie tych samych poziomów na różne sposoby, contentu jest tego ogrom - pod tym względem żadna inna część Hitmana nie podrasta jej do stóp, nawet osławiony HBM.

@Tesu - w przypadku IO Interactive nie ma takich obaw, studio jest znane z dopracowywania detali w swoich tytułach i na pewno co roku nie ma szans by sezony wypuściły. Obecnie są zapowiedziane sezony 3, pierwszy wyszedł w marcu 2015 roku, drugi jest zapowiedziany i dopiero "gdzies" w 2018 będą o nim zdradzać szczegóły, więc nie spodziewałbym się wcześniej niż początek 2019. Co też swoją drogą trochę łamie się z obietnicą jaka dali twórcy w kratcie produkcji Absolution, że zamierzają wypuszczać kolejne części z serii Hitman znacznie cześciej (mowa była nawet chyba o 24-48 miesięcy)

Edytowano przez Sheade
  • Upvote 1

Dnia 12.01.2018 o 12:08, Tesu napisał:

No nie jest...

Jest dobrym Hitmanem, jest świetną grą. Dla Ciebie, czy kogoś innego może stać niżej w hierarchii, ale swoją rolę spełnił świetnie. Ty możesz oczekiwać od serii Hitman czegoś innego niż ktoś innym, więc nie powinieneś mówić że był złą grą czy złym Hitmanem - ktoś może odebrać to dosłownie. A tak wcale nie było. Dla mnie stoi na równii  z innymi, dlatego że byłą inna i wielu aspektach byłą nawet lepsza od postałych części. A ja oczekuje przedewszystkim klimatu i imersjii, a to gra mi dostarczyła wręcz wzorowo. Możesz się sprzeczać ile jest mleka w mleku, ale to jest czysto indiwidualne podejście.

Pytanie tylko kto czego oczekuje od gry? Mimo iż sam jestem ortodoksyjnym fanboyem od 2000 roku, zjadłem na tej serii zęby mając po kilkaset godzin w każdej (obecny prawie 700) i 17 lat prowadziłem serwis - to nie pozwalam sobie by nostalgia zżarła mi mózg. Potrafię docenić każdą z tych części - za to czym jest, a nie czym powinna być. I chwała, że każda jest czymś świeżym i dobrym na swój sposób, bo nie lubię odgrzewanych kotletów.

Do tej pory są ludzie, którzy uważają że Silent Assassin to najlepsza gra z serii i się przy tym upierają, a ja ich nie rozumiem. Widać mają swoje powody tak sądzić, takim samym tokiem myślenia - ja, czy inni uważają Absolution za świetną grę z serii Hitman, bo może patrzymy na to z innej perspektyw. Tobie może się nie podobać - to jest twoje zdanie, ale nie oceniaj za ogół.

Oczywiście Hitman obecny jest nieporównywalnie lepszy jeżeli wziąć korzenie serii, ale Absolution ma coś czego nie mają inne - siarczysty mroczny klimat przepełniony czarnym humorem bardziej niż która kolwiek z innych części, świetny tryb kontraktów, naraję i zarysowane postacie oraz Fabułę. Do tego dorzucić można rewelacyjny design lokacji (nawet lepszy niż obecny i nie chodzi mi o wielkość, a o detale i klimat), o wiele lepszy gun-feeling i mechanikę strzelanin i kilka pomniejszych detali.

Tak więc nie zrażaj innych do gry - bo ich podejście niekoniecznie jest takie jak twoje. Jeżeli Ci się nie podoba to napisz dla czego, ktoś sam sobie oceni czy to jest minus.

Dlatego ja Absolution BARDZO polecam.

Edytowano przez Sheade

Ja mam bardzo podobne odczucia do kolegi Tesu, jeśli chodzi o Absolution. Nie jestem fanem serii, ale bardzo dobrze wspominam znakomitą Krwawą Forsę. Absolution jest nastawione bardziej na skradanie, a w tym, to raczej Sam Fisher rządzi :icon_wink: Mi w ogóle nie chciało się w Absolution grać.

Hitman (każda seria) to jedna z niewielu gier, które można przechodzić wielokrotnie i się nie nudzi. Każdą misje można ukończyć na wiele różnych sposobów bawiąc się przy tym wyśmienicie.

Zgadzam się z @Tesu ostatnie co bym życzył Hitmanowi to tasiemcowe wydawanie co rok, najlepiej zachować odstęp 2-3 lat. A dwójka wygląda bardzo przyjemnie. Na zasadzie - więcej tych samych dobrych elementów.

13 Listopada nadchodzi Hitman 2! Nieoficialnie - drugi sezon do jednego z najlpeszych Hitmanów w histori tej serii. Tym razem jednak obędzie się bez modelu epizodycznego, na starcie otrzymamy całą grę, a z czasem dodatkowe zawartości w postaci nowych misji, map dla trybu Sniper Assassin oraz broni i ubiorów. Na chwilę obecną zapowiedzianych jest tylko dwa rozszerzenia, jednak twórcy obiecują kontynuować tzw "Live Content" i dodawać cały czas nowe Eskalacje, Elusive Targets czy eventy.

Ponadto gra będzie zawierała pierwszy raz w serii tryb rywalizacyjny dla 16 osób, synchroniczny multiplayer o nazwie "Assassination Race". Do tego dojdzie nowy "stary" tryb snajperski - znany wcześnej jako Sniper Challenge, obecnie pod nazwą Sniper Assassin - rozbudowany o nowe możliwości oraz tryb kooperacyjny dla dwóch osób! A wraz z kolejnymi rozszerzeniami - dojdą nowe mapy. 

System mastery I punktacji ma być przebudowany, wszystkie unlocki, bronie i ubiory z Sezonu 1 - dostępne w Hitman 2 (ale nie wstecz, Hitman 2 będzie odrębną aplikacją o tym samym interface, silniku, grafice i mechanice). Dojdzie do tego wszech oczekiwana walizka, ulepszony system skradania się poprzez wtapianie się w otoczenie i wiele innych.

Żyć, nie umierać dla fana Hitmana :) Najważniejsze, że IO Interactive ma mieć teraz wyłączność przy decyzyjności, bo Warner Bros w przeciwieństwie do Square Enix zajmie się wyłącznie dystrybucją i nie ma wpływu na decyzje projektowe. 

Idealna okazja, by zaprosić wszystkich fanów do nowo powstałej grupy na FB, gdzie będziemy mogli się dzielić wynikami, ugadywać na wspólną grę oraz wymieniać informacjami :)

Adres: https://www.facebook.com/groups/hitman.uniwersum/

Zapraszam również na stronę profilową Hitman Asylum :)

https://www.facebook.com/HitmanAsylum/

Nie moge się doczekać nowego Hitmana :D

Bardzo podoba mi się decyzja o wydaniu całej gry od razu, a nie szatkowaniu jej na odcinki. Teraz będzie można od razu od deski do deski przejść całą grę. Ciekaw jestem co zrobi z grą IO kiedy ma kreatywną dowolność, czy pójdą w klasykę, czy jednak postanowią czymś zaskoczyć.

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Kto przegląda   0 użytkowników

Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.